Volkswagen Beetle už je nadobro mrtev! Poslední kus sjel z výrobní linky v Mexiku

Volkswagen se už nadobro loučí s Broukem. Poslední kus současné generace modelu Beetle nyní sjel z výrobní linky v Mexiku.

Po 81 letech a třech generacích se Volkswagen už doopravdy loučí s modelem Beetle. Co započala první generace Brouka v roce 1938 a do moderní doby převedla v roce 1998 jeho znovuoživená verze New Beetle, to nyní ukončuje v pořadí třetí evoluce modelové řady, jejíž poslední kus sjel z výrobní linky Puebla v Mexiku.

Volkswagen Passat slaví produkční milník. Modelu se již vyrobilo 30 milionů kusů

Volkswagen Passat slaví produkční milník. Modelu se již vyrobilo 30 milionů kusů

O konci jednoho slavného jména jsme věděli už dlouhou dobu. Pro Beetle neplánuje Volkswagen nástupce, tedy aspoň prozatím. Přestože se Brouk nepochybně zapsal do dějin motoristické historie jako jeden z nejvýznamnějších automobilů vůbec, v posledních letech už popularita současného retro hatchbacku rapidně upadala a Volkswagenu se produkce modelu nevyplácela.

Mnozí by přitom řekli, že smrt Brouku jsme už jednou zažili. Originální generace dostupného modelu se totiž vyráběla od roku 1938 až do roku 2003 (produkce byla ukončena na stejné výrobní lince v Mexiku jako nyní). Původního Brouku tak nakonec vzniklo přes 21 milionů kusů a produkoval se ještě v období, když už byla na trhu i jeho moderní podoba.

TEST Volkswagen Beetle 1.4 TSI: Rozlučka s retro mánií

TEST Volkswagen Beetle 1.4 TSI: Rozlučka s retro mánií

New Beetle z roku 1998 pak v roce 2011 nahradila právě současná generace s kódovým označením A5. V Evropě jsme se s Broukem loučili už minulý rok, kdy vstoupily do prodeje úplně poslední kusy a jeden z nich jsme ještě stihli projet.

V celosvětovém trendu bude nyní zmíněný závod v Pueble připravovat výrobní linku na zbrusu nové kompaktní SUV určeně výhradně pro trh Severní Ameriky. Velikostně by se měla novinka zařadit pod Tiguan. A co se týče posledního vyrobeného kusu Beetlu, ten bude vystaven v místním muzeu Volkswagenu.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků