Volkswagen Beetle už je nadobro mrtev! Poslední kus sjel z výrobní linky v Mexiku

Volkswagen se už nadobro loučí s Broukem. Poslední kus současné generace modelu Beetle nyní sjel z výrobní linky v Mexiku.

Po 81 letech a třech generacích se Volkswagen už doopravdy loučí s modelem Beetle. Co započala první generace Brouka v roce 1938 a do moderní doby převedla v roce 1998 jeho znovuoživená verze New Beetle, to nyní ukončuje v pořadí třetí evoluce modelové řady, jejíž poslední kus sjel z výrobní linky Puebla v Mexiku.

Volkswagen Passat slaví produkční milník. Modelu se již vyrobilo 30 milionů kusů

Volkswagen Passat slaví produkční milník. Modelu se již vyrobilo 30 milionů kusů

O konci jednoho slavného jména jsme věděli už dlouhou dobu. Pro Beetle neplánuje Volkswagen nástupce, tedy aspoň prozatím. Přestože se Brouk nepochybně zapsal do dějin motoristické historie jako jeden z nejvýznamnějších automobilů vůbec, v posledních letech už popularita současného retro hatchbacku rapidně upadala a Volkswagenu se produkce modelu nevyplácela.

Mnozí by přitom řekli, že smrt Brouku jsme už jednou zažili. Originální generace dostupného modelu se totiž vyráběla od roku 1938 až do roku 2003 (produkce byla ukončena na stejné výrobní lince v Mexiku jako nyní). Původního Brouku tak nakonec vzniklo přes 21 milionů kusů a produkoval se ještě v období, když už byla na trhu i jeho moderní podoba.

TEST Volkswagen Beetle 1.4 TSI: Rozlučka s retro mánií

TEST Volkswagen Beetle 1.4 TSI: Rozlučka s retro mánií

New Beetle z roku 1998 pak v roce 2011 nahradila právě současná generace s kódovým označením A5. V Evropě jsme se s Broukem loučili už minulý rok, kdy vstoupily do prodeje úplně poslední kusy a jeden z nich jsme ještě stihli projet.

V celosvětovém trendu bude nyní zmíněný závod v Pueble připravovat výrobní linku na zbrusu nové kompaktní SUV určeně výhradně pro trh Severní Ameriky. Velikostně by se měla novinka zařadit pod Tiguan. A co se týče posledního vyrobeného kusu Beetlu, ten bude vystaven v místním muzeu Volkswagenu.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků