Volkswagen a Bugatti si nedají pokoj, chystají supervýkonný sedan

Vedení koncernu Volkswagen se nijak nepoučilo z minulých rozhodnutí a opět přišlo s velmi odvážným plánem. Prostřednictvím své supersportovní a luxusní značky Bugatti hodlá přinést na trh nové čtyřdveřové coupé v duchu Mercedesu CLS, Porsche Panamera nebo Astron Martin Rapide.

Přestože původní plány hovořily o vývoji a výrobě "baby Veyronu", který by jen částečně čerpal z vývoje "velkého" Veyronu, nové plány mluví zcela jinou řečí. "Baby Veyron" padá a na trh musí přijít luxusní a supervýkonné coupé, které svými parametry a luxusem překoná všechny konkurenty a značnou část technologií převezme právě z Veyronu. Opětovný megalomanský plán však má nyní pozici o něco lehčí, než před vznikem Veyronu, protože technici již vyřešili velkou dávku problémů, které skrýval vývoj nejrychlejšího vozu na světě. Volkswagen mj. vyřešil chlazení vozu při pomalé jízdě v koloně, životnost převodovky, aerodynamiku při extrémních rychlostech a to vše dokázal umístit do vozu, který není okruhovým speciálem, ale luxusním GT.

Ať přijde Bugatti s malým sporťákem, nebo velkým a výkonným coupé, jedno je již dnes jisté. Svým tajnůstkařením dokáže upoutat pozornost médii a potenciálních zákazníků a ať je finální produkt jakýkoli, bude o něj opět enormní zájem. Ovšem ten by sám o sobě nestačil, protože po ekonomickém propadáku s Veyronem je důležité, aby tento projekt byl ziskový a vytáhl tak Bugatii a s ním i Volkswagen k černým číslům.
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků