Volkswagen a Bugatti si nedají pokoj, chystají supervýkonný sedan

Vedení koncernu Volkswagen se nijak nepoučilo z minulých rozhodnutí a opět přišlo s velmi odvážným plánem. Prostřednictvím své supersportovní a luxusní značky Bugatti hodlá přinést na trh nové čtyřdveřové coupé v duchu Mercedesu CLS, Porsche Panamera nebo Astron Martin Rapide.

Přestože původní plány hovořily o vývoji a výrobě "baby Veyronu", který by jen částečně čerpal z vývoje "velkého" Veyronu, nové plány mluví zcela jinou řečí. "Baby Veyron" padá a na trh musí přijít luxusní a supervýkonné coupé, které svými parametry a luxusem překoná všechny konkurenty a značnou část technologií převezme právě z Veyronu. Opětovný megalomanský plán však má nyní pozici o něco lehčí, než před vznikem Veyronu, protože technici již vyřešili velkou dávku problémů, které skrýval vývoj nejrychlejšího vozu na světě. Volkswagen mj. vyřešil chlazení vozu při pomalé jízdě v koloně, životnost převodovky, aerodynamiku při extrémních rychlostech a to vše dokázal umístit do vozu, který není okruhovým speciálem, ale luxusním GT.

Ať přijde Bugatti s malým sporťákem, nebo velkým a výkonným coupé, jedno je již dnes jisté. Svým tajnůstkařením dokáže upoutat pozornost médii a potenciálních zákazníků a ať je finální produkt jakýkoli, bude o něj opět enormní zájem. Ovšem ten by sám o sobě nestačil, protože po ekonomickém propadáku s Veyronem je důležité, aby tento projekt byl ziskový a vytáhl tak Bugatii a s ním i Volkswagen k černým číslům.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků