Volkswagen a Bugatti si nedají pokoj, chystají supervýkonný sedan

Vedení koncernu Volkswagen se nijak nepoučilo z minulých rozhodnutí a opět přišlo s velmi odvážným plánem. Prostřednictvím své supersportovní a luxusní značky Bugatti hodlá přinést na trh nové čtyřdveřové coupé v duchu Mercedesu CLS, Porsche Panamera nebo Astron Martin Rapide.

Přestože původní plány hovořily o vývoji a výrobě "baby Veyronu", který by jen částečně čerpal z vývoje "velkého" Veyronu, nové plány mluví zcela jinou řečí. "Baby Veyron" padá a na trh musí přijít luxusní a supervýkonné coupé, které svými parametry a luxusem překoná všechny konkurenty a značnou část technologií převezme právě z Veyronu. Opětovný megalomanský plán však má nyní pozici o něco lehčí, než před vznikem Veyronu, protože technici již vyřešili velkou dávku problémů, které skrýval vývoj nejrychlejšího vozu na světě. Volkswagen mj. vyřešil chlazení vozu při pomalé jízdě v koloně, životnost převodovky, aerodynamiku při extrémních rychlostech a to vše dokázal umístit do vozu, který není okruhovým speciálem, ale luxusním GT.

Ať přijde Bugatti s malým sporťákem, nebo velkým a výkonným coupé, jedno je již dnes jisté. Svým tajnůstkařením dokáže upoutat pozornost médii a potenciálních zákazníků a ať je finální produkt jakýkoli, bude o něj opět enormní zájem. Ovšem ten by sám o sobě nestačil, protože po ekonomickém propadáku s Veyronem je důležité, aby tento projekt byl ziskový a vytáhl tak Bugatii a s ním i Volkswagen k černým číslům.
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků