Volkswagen a Bugatti si nedají pokoj, chystají supervýkonný sedan

Vedení koncernu Volkswagen se nijak nepoučilo z minulých rozhodnutí a opět přišlo s velmi odvážným plánem. Prostřednictvím své supersportovní a luxusní značky Bugatti hodlá přinést na trh nové čtyřdveřové coupé v duchu Mercedesu CLS, Porsche Panamera nebo Astron Martin Rapide.

Přestože původní plány hovořily o vývoji a výrobě "baby Veyronu", který by jen částečně čerpal z vývoje "velkého" Veyronu, nové plány mluví zcela jinou řečí. "Baby Veyron" padá a na trh musí přijít luxusní a supervýkonné coupé, které svými parametry a luxusem překoná všechny konkurenty a značnou část technologií převezme právě z Veyronu. Opětovný megalomanský plán však má nyní pozici o něco lehčí, než před vznikem Veyronu, protože technici již vyřešili velkou dávku problémů, které skrýval vývoj nejrychlejšího vozu na světě. Volkswagen mj. vyřešil chlazení vozu při pomalé jízdě v koloně, životnost převodovky, aerodynamiku při extrémních rychlostech a to vše dokázal umístit do vozu, který není okruhovým speciálem, ale luxusním GT.

Ať přijde Bugatti s malým sporťákem, nebo velkým a výkonným coupé, jedno je již dnes jisté. Svým tajnůstkařením dokáže upoutat pozornost médii a potenciálních zákazníků a ať je finální produkt jakýkoli, bude o něj opět enormní zájem. Ovšem ten by sám o sobě nestačil, protože po ekonomickém propadáku s Veyronem je důležité, aby tento projekt byl ziskový a vytáhl tak Bugatii a s ním i Volkswagen k černým číslům.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků