Volkswagen a Audi zvažují stavbu továrny v USA

Prodeje automobilek Volkswagen a Audi, které považují USA za jeden ze svých hlavních trhů, na americkém kontinentu ztrácí. Důvodem je rychlý pokles kurzu dolaru, který pokračuje už od dob zahájení války v Iráku. Aby firmy v Americe získaly ztracené pozice, musela by se výroba vozů určených pro tento trh přesunout přímo do USA; jinak budou vozy příliš drahé a neprodejné. Na severoamerickém kontinentu má továrnu zatím jen Volkswagen, a to konkrétně v Mexiku. Zde vyrábí modely Jetta a New Beetle.

Stavba továrny přímo v USA, kde by se produkovaly hlavní modely pro americký trh (A4, Passat), by koncernu vytrhla trh z paty. Odpadly by dodatečné náklady na clo a dovoz, stejně tak by mohly být i nižší platy dělníků.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků