Volkswagen a Audi zvažují stavbu továrny v USA

Prodeje automobilek Volkswagen a Audi, které považují USA za jeden ze svých hlavních trhů, na americkém kontinentu ztrácí. Důvodem je rychlý pokles kurzu dolaru, který pokračuje už od dob zahájení války v Iráku. Aby firmy v Americe získaly ztracené pozice, musela by se výroba vozů určených pro tento trh přesunout přímo do USA; jinak budou vozy příliš drahé a neprodejné. Na severoamerickém kontinentu má továrnu zatím jen Volkswagen, a to konkrétně v Mexiku. Zde vyrábí modely Jetta a New Beetle.

Stavba továrny přímo v USA, kde by se produkovaly hlavní modely pro americký trh (A4, Passat), by koncernu vytrhla trh z paty. Odpadly by dodatečné náklady na clo a dovoz, stejně tak by mohly být i nižší platy dělníků.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků