Volkswagen a Audi zvažují stavbu továrny v USA

Prodeje automobilek Volkswagen a Audi, které považují USA za jeden ze svých hlavních trhů, na americkém kontinentu ztrácí. Důvodem je rychlý pokles kurzu dolaru, který pokračuje už od dob zahájení války v Iráku. Aby firmy v Americe získaly ztracené pozice, musela by se výroba vozů určených pro tento trh přesunout přímo do USA; jinak budou vozy příliš drahé a neprodejné. Na severoamerickém kontinentu má továrnu zatím jen Volkswagen, a to konkrétně v Mexiku. Zde vyrábí modely Jetta a New Beetle.

Stavba továrny přímo v USA, kde by se produkovaly hlavní modely pro americký trh (A4, Passat), by koncernu vytrhla trh z paty. Odpadly by dodatečné náklady na clo a dovoz, stejně tak by mohly být i nižší platy dělníků.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků