Volkswagen a Audi zvažují stavbu továrny v USA

Prodeje automobilek Volkswagen a Audi, které považují USA za jeden ze svých hlavních trhů, na americkém kontinentu ztrácí. Důvodem je rychlý pokles kurzu dolaru, který pokračuje už od dob zahájení války v Iráku. Aby firmy v Americe získaly ztracené pozice, musela by se výroba vozů určených pro tento trh přesunout přímo do USA; jinak budou vozy příliš drahé a neprodejné. Na severoamerickém kontinentu má továrnu zatím jen Volkswagen, a to konkrétně v Mexiku. Zde vyrábí modely Jetta a New Beetle.

Stavba továrny přímo v USA, kde by se produkovaly hlavní modely pro americký trh (A4, Passat), by koncernu vytrhla trh z paty. Odpadly by dodatečné náklady na clo a dovoz, stejně tak by mohly být i nižší platy dělníků.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 49 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků