Volkswagen a Audi budou v Německu zdražovat

Na konec listopadu naplánoval Volkswagen zdražení svých vozů o sedm desetin procenta. Vůz, který stál 15 tisíc eur, tak bude stát o stovku více. Důvodem pro zdražení jsou zhoršující se finanční výsledky; přesto Volkswagen doufá, že se situace zlepší a autobilka překoná loňskou produkci, která činila celosvětově 5,01 milionů vozů. Zdražení oznámila i dceřinná automobilka, Audi. Ta zvýší ceny o 0,9-1,5 procenta, např. A2 stoupne v ceně o 100 eur, A4 o 400 eur, A6 o 500 eur, Allroad o 400-600 eur apod.

Vývoj německý trh je, zdá se, odlišný od našeho. U nás totiž ceny spíše klesají, než rostou, každá automobilka má mnoho akčních nabídek, kterými láká zákazníky. Výjimkou nejsou slevy přesahující sto tisíc korun. Aktuální přehled akcí a bonusů najdete v našem speciálu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků