Volkswagen a Audi budou v Německu zdražovat

Na konec listopadu naplánoval Volkswagen zdražení svých vozů o sedm desetin procenta. Vůz, který stál 15 tisíc eur, tak bude stát o stovku více. Důvodem pro zdražení jsou zhoršující se finanční výsledky; přesto Volkswagen doufá, že se situace zlepší a autobilka překoná loňskou produkci, která činila celosvětově 5,01 milionů vozů. Zdražení oznámila i dceřinná automobilka, Audi. Ta zvýší ceny o 0,9-1,5 procenta, např. A2 stoupne v ceně o 100 eur, A4 o 400 eur, A6 o 500 eur, Allroad o 400-600 eur apod.

Vývoj německý trh je, zdá se, odlišný od našeho. U nás totiž ceny spíše klesají, než rostou, každá automobilka má mnoho akčních nabídek, kterými láká zákazníky. Výjimkou nejsou slevy přesahující sto tisíc korun. Aktuální přehled akcí a bonusů najdete v našem speciálu.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků