Volkswagen a Audi budou v Německu zdražovat

Na konec listopadu naplánoval Volkswagen zdražení svých vozů o sedm desetin procenta. Vůz, který stál 15 tisíc eur, tak bude stát o stovku více. Důvodem pro zdražení jsou zhoršující se finanční výsledky; přesto Volkswagen doufá, že se situace zlepší a autobilka překoná loňskou produkci, která činila celosvětově 5,01 milionů vozů. Zdražení oznámila i dceřinná automobilka, Audi. Ta zvýší ceny o 0,9-1,5 procenta, např. A2 stoupne v ceně o 100 eur, A4 o 400 eur, A6 o 500 eur, Allroad o 400-600 eur apod.

Vývoj německý trh je, zdá se, odlišný od našeho. U nás totiž ceny spíše klesají, než rostou, každá automobilka má mnoho akčních nabídek, kterými láká zákazníky. Výjimkou nejsou slevy přesahující sto tisíc korun. Aktuální přehled akcí a bonusů najdete v našem speciálu.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků