Vo VW Slovakia sa kradlo vo veľkom

V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia došlo k škandalóznemu zisteniu. Polícia obvinila 10 zamestnancov fabriky z krádeže nových súčiastok. Ďalších 5 ľudí, ktorí sa na krádežiach zúčastňovali, pochádzali z rôznych autoservisov a predajní náhradných dielov. Údajne sa jednalo najmä o rôzne čidlá elektronických systémov a airbagov. Potvrdená škoda je zatiaľ 27 miliónov Sk, no jej výška bude po dôkladnom preskúmaní podstatne vyššia – až okolo 84 miliónov Sk.

 

Tieto nekalé podvody vo VW Slovakia neboli krátkodobou záležitosťou, konali sa totiž už od roku 2003. Zaujímavé je, že nikto z vedenia na to za túto pomerne dlhú dobu neprišiel. Tým je veľmi pravdepodobné, že dochádzalo ku krytiu skupiny niekým z vyšších postov spoločnosti.

 

Pavel Janda dodává: Doufejme jen, že airbagy a další součástky nechybějí v některých prodaných, na Slovensku vyrobených vozech. Skrýt škodu v řádech desítek milionů bude chtít zřejmě více, než manipulaci s inventarizací skladových zásob...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků