Vo VW Slovakia sa kradlo vo veľkom

V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia došlo k škandalóznemu zisteniu. Polícia obvinila 10 zamestnancov fabriky z krádeže nových súčiastok. Ďalších 5 ľudí, ktorí sa na krádežiach zúčastňovali, pochádzali z rôznych autoservisov a predajní náhradných dielov. Údajne sa jednalo najmä o rôzne čidlá elektronických systémov a airbagov. Potvrdená škoda je zatiaľ 27 miliónov Sk, no jej výška bude po dôkladnom preskúmaní podstatne vyššia – až okolo 84 miliónov Sk.

 

Tieto nekalé podvody vo VW Slovakia neboli krátkodobou záležitosťou, konali sa totiž už od roku 2003. Zaujímavé je, že nikto z vedenia na to za túto pomerne dlhú dobu neprišiel. Tým je veľmi pravdepodobné, že dochádzalo ku krytiu skupiny niekým z vyšších postov spoločnosti.

 

Pavel Janda dodává: Doufejme jen, že airbagy a další součástky nechybějí v některých prodaných, na Slovensku vyrobených vozech. Skrýt škodu v řádech desítek milionů bude chtít zřejmě více, než manipulaci s inventarizací skladových zásob...

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků