Vlna stahování aut nekončí, na řadě je Chrysler

Naposledy včera jsme vás informovali o stahovací akci Peugeotu kvůli problémům s ABS a již o den později musíme přijít s další podobnou zprávou. Ani tradičně americká značka Chrysler se totiž nevyhne stahování vozů do servisů a musí svolat přes 580 000 svých amerických i evropských modelů z kvůli hrozícím problémům s převodovkami, které řidičům nedovolí zařadit zpátečku. U automobilky to ale není nic nového, není to totiž tak dávno, co koncern svolával přibližně 1,2 miliónu svých vozů kvůli chybě elektroniky a přes 300 000 modelů Liberty, Jeep Wrangler, Chrysler 300 a Dodge Magnum.

Svolávací akce automobilek se v posledních měsích šíří jak ptačí chřipka a zdá se, že období klidu se jen tak nedočkáme. Je otázka, jestli stále častější ohlášené problémy jsou projevem snižující se kvality nebo odpovědnějšího přístupu automobilek. Věřme tomu druhému.

A co vy? Stali jste se někdy "obětí" podobné svolávací akce? Jak věc proběhla, otřáslo to vaší důvěrou v danou značku? Jsme zvědaví na vaše zkušenosti, nikoho z redakce se podobná věc nikdy nedotkla.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků