Vlna stahování aut nekončí, na řadě je Chrysler

Naposledy včera jsme vás informovali o stahovací akci Peugeotu kvůli problémům s ABS a již o den později musíme přijít s další podobnou zprávou. Ani tradičně americká značka Chrysler se totiž nevyhne stahování vozů do servisů a musí svolat přes 580 000 svých amerických i evropských modelů z kvůli hrozícím problémům s převodovkami, které řidičům nedovolí zařadit zpátečku. U automobilky to ale není nic nového, není to totiž tak dávno, co koncern svolával přibližně 1,2 miliónu svých vozů kvůli chybě elektroniky a přes 300 000 modelů Liberty, Jeep Wrangler, Chrysler 300 a Dodge Magnum.

Svolávací akce automobilek se v posledních měsích šíří jak ptačí chřipka a zdá se, že období klidu se jen tak nedočkáme. Je otázka, jestli stále častější ohlášené problémy jsou projevem snižující se kvality nebo odpovědnějšího přístupu automobilek. Věřme tomu druhému.

A co vy? Stali jste se někdy "obětí" podobné svolávací akce? Jak věc proběhla, otřáslo to vaší důvěrou v danou značku? Jsme zvědaví na vaše zkušenosti, nikoho z redakce se podobná věc nikdy nedotkla.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků