Vlna stahování aut nekončí, na řadě je Chrysler

Naposledy včera jsme vás informovali o stahovací akci Peugeotu kvůli problémům s ABS a již o den později musíme přijít s další podobnou zprávou. Ani tradičně americká značka Chrysler se totiž nevyhne stahování vozů do servisů a musí svolat přes 580 000 svých amerických i evropských modelů z kvůli hrozícím problémům s převodovkami, které řidičům nedovolí zařadit zpátečku. U automobilky to ale není nic nového, není to totiž tak dávno, co koncern svolával přibližně 1,2 miliónu svých vozů kvůli chybě elektroniky a přes 300 000 modelů Liberty, Jeep Wrangler, Chrysler 300 a Dodge Magnum.

Svolávací akce automobilek se v posledních měsích šíří jak ptačí chřipka a zdá se, že období klidu se jen tak nedočkáme. Je otázka, jestli stále častější ohlášené problémy jsou projevem snižující se kvality nebo odpovědnějšího přístupu automobilek. Věřme tomu druhému.

A co vy? Stali jste se někdy "obětí" podobné svolávací akce? Jak věc proběhla, otřáslo to vaší důvěrou v danou značku? Jsme zvědaví na vaše zkušenosti, nikoho z redakce se podobná věc nikdy nedotkla.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků