Bývalý šéf českého Hyundaie našel práci u Babiše. U Benešova prodává traktory

Vladimír Vošický skončil v čele českého zastoupení značky Hyundai v podstatě ze dne na den. I nadále zůstává v automobilovém průmyslu – vede firmu zabývající se prodejem zemědělské techniky.

Jméno Vladimír Vošický je u nás nejčastěji spojováno s automobilkou Hyundai. Do českého zastoupení značky Vošický nastoupil v roce 2010 po zhruba ročním působení na pozici ředitele prodeje českého Peugeotu, předtím mnoho let pracoval u Fordu. Ve společnosti Hyundai Motor Czech s.r.o. se vypracoval až na pozici generálního ředitele, v březnu letošního roku však za nejasných okolností skončil.

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Firma tehdy situaci příliš nekomentovala. V tiskové zprávě pouze uvedla, že se za dobu působení Vladimíra Vošického dařilo značce Hyundai zvyšovat podíl na českém trhu i prodeje. Metody Vošického ale byly hodně agresivní. V autosalonech Hyundai se nebál vystavovat konkurenční škodovky a „malý soused z Boleslavi“ zůstane v českém lidu zakořeněný ještě dlouho. Českým automobilovým trhem otřásla také aféra, během níž Vošický v podstatě rozeštval dealery Hyundaie. Jeden z nich pak před sídlem českého zastoupení značky dokonce svolal demostraci za odstoupení Vošického.

Demonstrace proti Vošickému: Billboardy, amplióny a trestní oznámení. Ale co dál?  (+video)

Demonstrace proti Vošickému: Billboardy, amplióny a trestní oznámení. Ale co dál?  (+video)

Útoky v reklamních kampaních byly zbytečné, protože zlepšení prodejů nepřinesly. Po odchodu z českého zastoupení automobilky Hyundai se po Vošickém slehla zem, změna nastala až nedávno. Jak Vošický uvádí na svém profilu na profesní sociální síti LinkedIn, od listopadu působí jako výkonný ředitel společnosti Kvarto s.r.o., sídlící v obci Bystřice nedaleko Benešova.

Zmatení čísel? Podle Hyundai ČR údaje o registracích aut za rok 2012 nesedí!

Zmatení čísel? Podle Hyundai ČR údaje o registracích aut za rok 2012 nesedí!

Firma vznikla v červnu 1994 a zabývá se prodejem zemědělské techniky. V roce 2008 se stala součástí v současné době ostře sledovaného holdingu Agrofert českého premiéra a podnikatele Andreje Babiše. Firma Kvarto zaměstnává okolo čtyřiceti lidí a zastupuje například značky New Holland, Amazonen Werke, Lemken či Stoll.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

včera | Vladimír Kadera | 3 příspěvky
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků
Za volantem hybridního Renaultu Clio E-Tech: Sesadí Toyotu z trůnu? Šanci má!

Renault Clio 1.6 SCe E-Tech

Minulý týden jsme se poprvé projeli s novými elektrifikovanými Renaulty. Po plug-in hybridním crossoveru Captur přišla řada na full-hybridní Clio E-Tech, kterému se toho dá vytknout jen málo.

15.  10.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků