Bývalý šéf českého Hyundaie našel práci u Babiše. U Benešova prodává traktory

Vladimír Vošický skončil v čele českého zastoupení značky Hyundai v podstatě ze dne na den. I nadále zůstává v automobilovém průmyslu – vede firmu zabývající se prodejem zemědělské techniky.

Jméno Vladimír Vošický je u nás nejčastěji spojováno s automobilkou Hyundai. Do českého zastoupení značky Vošický nastoupil v roce 2010 po zhruba ročním působení na pozici ředitele prodeje českého Peugeotu, předtím mnoho let pracoval u Fordu. Ve společnosti Hyundai Motor Czech s.r.o. se vypracoval až na pozici generálního ředitele, v březnu letošního roku však za nejasných okolností skončil.

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Firma tehdy situaci příliš nekomentovala. V tiskové zprávě pouze uvedla, že se za dobu působení Vladimíra Vošického dařilo značce Hyundai zvyšovat podíl na českém trhu i prodeje. Metody Vošického ale byly hodně agresivní. V autosalonech Hyundai se nebál vystavovat konkurenční škodovky a „malý soused z Boleslavi“ zůstane v českém lidu zakořeněný ještě dlouho. Českým automobilovým trhem otřásla také aféra, během níž Vošický v podstatě rozeštval dealery Hyundaie. Jeden z nich pak před sídlem českého zastoupení značky dokonce svolal demostraci za odstoupení Vošického.

Demonstrace proti Vošickému: Billboardy, amplióny a trestní oznámení. Ale co dál?  (+video)

Demonstrace proti Vošickému: Billboardy, amplióny a trestní oznámení. Ale co dál?  (+video)

Útoky v reklamních kampaních byly zbytečné, protože zlepšení prodejů nepřinesly. Po odchodu z českého zastoupení automobilky Hyundai se po Vošickém slehla zem, změna nastala až nedávno. Jak Vošický uvádí na svém profilu na profesní sociální síti LinkedIn, od listopadu působí jako výkonný ředitel společnosti Kvarto s.r.o., sídlící v obci Bystřice nedaleko Benešova.

Zmatení čísel? Podle Hyundai ČR údaje o registracích aut za rok 2012 nesedí!

Zmatení čísel? Podle Hyundai ČR údaje o registracích aut za rok 2012 nesedí!

Firma vznikla v červnu 1994 a zabývá se prodejem zemědělské techniky. V roce 2008 se stala součástí v současné době ostře sledovaného holdingu Agrofert českého premiéra a podnikatele Andreje Babiše. Firma Kvarto zaměstnává okolo čtyřiceti lidí a zastupuje například značky New Holland, Amazonen Werke, Lemken či Stoll.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků