Bývalý šéf českého Hyundaie našel práci u Babiše. U Benešova prodává traktory

Vladimír Vošický skončil v čele českého zastoupení značky Hyundai v podstatě ze dne na den. I nadále zůstává v automobilovém průmyslu – vede firmu zabývající se prodejem zemědělské techniky.

Jméno Vladimír Vošický je u nás nejčastěji spojováno s automobilkou Hyundai. Do českého zastoupení značky Vošický nastoupil v roce 2010 po zhruba ročním působení na pozici ředitele prodeje českého Peugeotu, předtím mnoho let pracoval u Fordu. Ve společnosti Hyundai Motor Czech s.r.o. se vypracoval až na pozici generálního ředitele, v březnu letošního roku však za nejasných okolností skončil.

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Firma tehdy situaci příliš nekomentovala. V tiskové zprávě pouze uvedla, že se za dobu působení Vladimíra Vošického dařilo značce Hyundai zvyšovat podíl na českém trhu i prodeje. Metody Vošického ale byly hodně agresivní. V autosalonech Hyundai se nebál vystavovat konkurenční škodovky a „malý soused z Boleslavi“ zůstane v českém lidu zakořeněný ještě dlouho. Českým automobilovým trhem otřásla také aféra, během níž Vošický v podstatě rozeštval dealery Hyundaie. Jeden z nich pak před sídlem českého zastoupení značky dokonce svolal demostraci za odstoupení Vošického.

Demonstrace proti Vošickému: Billboardy, amplióny a trestní oznámení. Ale co dál?  (+video)

Demonstrace proti Vošickému: Billboardy, amplióny a trestní oznámení. Ale co dál?  (+video)

Útoky v reklamních kampaních byly zbytečné, protože zlepšení prodejů nepřinesly. Po odchodu z českého zastoupení automobilky Hyundai se po Vošickém slehla zem, změna nastala až nedávno. Jak Vošický uvádí na svém profilu na profesní sociální síti LinkedIn, od listopadu působí jako výkonný ředitel společnosti Kvarto s.r.o., sídlící v obci Bystřice nedaleko Benešova.

Zmatení čísel? Podle Hyundai ČR údaje o registracích aut za rok 2012 nesedí!

Zmatení čísel? Podle Hyundai ČR údaje o registracích aut za rok 2012 nesedí!

Firma vznikla v červnu 1994 a zabývá se prodejem zemědělské techniky. V roce 2008 se stala součástí v současné době ostře sledovaného holdingu Agrofert českého premiéra a podnikatele Andreje Babiše. Firma Kvarto zaměstnává okolo čtyřiceti lidí a zastupuje například značky New Holland, Amazonen Werke, Lemken či Stoll.

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

včera | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 14 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků