Vláda zruší limit 900 tisíc na odpočet auta z daní

Začátkem letošního roku byl snížen limit na odpočet firemního auta z daní na 900 tisíc korun. Pokud měl podnikatel v nákladech auto dražší, nemohl uplatnit do výdajů větší než zmíněnou částku. Zavedením tohoto opatření, které mělo zabránit tomu, aby si podnikatelé kupovali zbytečně luxusní auta - ta jim pomohla snížit daňový základ. V důsledku tohoto kroku skutečně prodeje dražších aut poklesly, a to celkem drasticky.

Není divu, že na vládu a poslance začali importéři vytvářet nátlak, aby toto nařízení zrušili. A výsledku bylo dosaženo, od začátku roku 2005 se vrátí odpisový limit na původních 1,5 milionu korun - schválení zákona by nemělo nic bránit. Spokojeni tak budou jistě jak prodejci, tak podnikatelé. Vládě se navíc část peněz vrátí na odvodech DPH, které v důsledku přijatého zákona poklesly.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků