Vláda zruší limit 900 tisíc na odpočet auta z daní

Začátkem letošního roku byl snížen limit na odpočet firemního auta z daní na 900 tisíc korun. Pokud měl podnikatel v nákladech auto dražší, nemohl uplatnit do výdajů větší než zmíněnou částku. Zavedením tohoto opatření, které mělo zabránit tomu, aby si podnikatelé kupovali zbytečně luxusní auta - ta jim pomohla snížit daňový základ. V důsledku tohoto kroku skutečně prodeje dražších aut poklesly, a to celkem drasticky.

Není divu, že na vládu a poslance začali importéři vytvářet nátlak, aby toto nařízení zrušili. A výsledku bylo dosaženo, od začátku roku 2005 se vrátí odpisový limit na původních 1,5 milionu korun - schválení zákona by nemělo nic bránit. Spokojeni tak budou jistě jak prodejci, tak podnikatelé. Vládě se navíc část peněz vrátí na odvodech DPH, které v důsledku přijatého zákona poklesly.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků