Vláda zruší limit 900 tisíc na odpočet auta z daní

Začátkem letošního roku byl snížen limit na odpočet firemního auta z daní na 900 tisíc korun. Pokud měl podnikatel v nákladech auto dražší, nemohl uplatnit do výdajů větší než zmíněnou částku. Zavedením tohoto opatření, které mělo zabránit tomu, aby si podnikatelé kupovali zbytečně luxusní auta - ta jim pomohla snížit daňový základ. V důsledku tohoto kroku skutečně prodeje dražších aut poklesly, a to celkem drasticky.

Není divu, že na vládu a poslance začali importéři vytvářet nátlak, aby toto nařízení zrušili. A výsledku bylo dosaženo, od začátku roku 2005 se vrátí odpisový limit na původních 1,5 milionu korun - schválení zákona by nemělo nic bránit. Spokojeni tak budou jistě jak prodejci, tak podnikatelé. Vládě se navíc část peněz vrátí na odvodech DPH, které v důsledku přijatého zákona poklesly.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků