Vláda zruší limit 900 tisíc na odpočet auta z daní

Začátkem letošního roku byl snížen limit na odpočet firemního auta z daní na 900 tisíc korun. Pokud měl podnikatel v nákladech auto dražší, nemohl uplatnit do výdajů větší než zmíněnou částku. Zavedením tohoto opatření, které mělo zabránit tomu, aby si podnikatelé kupovali zbytečně luxusní auta - ta jim pomohla snížit daňový základ. V důsledku tohoto kroku skutečně prodeje dražších aut poklesly, a to celkem drasticky.

Není divu, že na vládu a poslance začali importéři vytvářet nátlak, aby toto nařízení zrušili. A výsledku bylo dosaženo, od začátku roku 2005 se vrátí odpisový limit na původních 1,5 milionu korun - schválení zákona by nemělo nic bránit. Spokojeni tak budou jistě jak prodejci, tak podnikatelé. Vládě se navíc část peněz vrátí na odvodech DPH, které v důsledku přijatého zákona poklesly.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků