Vláda podepsala smlouvu s Hyundai, nad výstavbou továrny ale stále visí otazníky

Ministr průmyslu Milan Urban podepsal ve čtvrtek s viceprezidentem automobilky Hyundai Kim Dong-Jinem smlouvu o stavbě továrny v Nošovicích. Tím se ukončily spekulace, které naznačovaly, že by podpis smlouvy mohl být odložen. Spekulace o odložení začátku samotné výstavby tím ale rozptýleny nebyly, takřka současně s podpisem smlouvy vydala agentura Reuters vyjádření tiskového mluvčího Hyundai. Ten uvedl, že rozhodnutí o začátku výstavby nemůže padnout bez prezidenta firmy, který je nyní ve vazbě pro podezření z korupčního jednání. Jeho návrat do vedení firmy je ale nejistý a Hyundai se díky této aféře stále zmítá v nejistotě, která jí neumožňuje podnikat zásadní kroky. Korejská strana přesto ubezpečila českou, že výstavba továrny začne v plánovaném termínu, tedy v záři, případně říjnu letošního roku tak, aby již v roce 2008 mohl být spuštěn zkušební provoz. Zdá se, že Hyundai předává na různé strany různé informace, pravdu se dozvíme časem.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků