Vláda podepsala smlouvu s Hyundai, nad výstavbou továrny ale stále visí otazníky

Ministr průmyslu Milan Urban podepsal ve čtvrtek s viceprezidentem automobilky Hyundai Kim Dong-Jinem smlouvu o stavbě továrny v Nošovicích. Tím se ukončily spekulace, které naznačovaly, že by podpis smlouvy mohl být odložen. Spekulace o odložení začátku samotné výstavby tím ale rozptýleny nebyly, takřka současně s podpisem smlouvy vydala agentura Reuters vyjádření tiskového mluvčího Hyundai. Ten uvedl, že rozhodnutí o začátku výstavby nemůže padnout bez prezidenta firmy, který je nyní ve vazbě pro podezření z korupčního jednání. Jeho návrat do vedení firmy je ale nejistý a Hyundai se díky této aféře stále zmítá v nejistotě, která jí neumožňuje podnikat zásadní kroky. Korejská strana přesto ubezpečila českou, že výstavba továrny začne v plánovaném termínu, tedy v záři, případně říjnu letošního roku tak, aby již v roce 2008 mohl být spuštěn zkušební provoz. Zdá se, že Hyundai předává na různé strany různé informace, pravdu se dozvíme časem.
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků