Vláda podepsala smlouvu s Hyundai, nad výstavbou továrny ale stále visí otazníky

Ministr průmyslu Milan Urban podepsal ve čtvrtek s viceprezidentem automobilky Hyundai Kim Dong-Jinem smlouvu o stavbě továrny v Nošovicích. Tím se ukončily spekulace, které naznačovaly, že by podpis smlouvy mohl být odložen. Spekulace o odložení začátku samotné výstavby tím ale rozptýleny nebyly, takřka současně s podpisem smlouvy vydala agentura Reuters vyjádření tiskového mluvčího Hyundai. Ten uvedl, že rozhodnutí o začátku výstavby nemůže padnout bez prezidenta firmy, který je nyní ve vazbě pro podezření z korupčního jednání. Jeho návrat do vedení firmy je ale nejistý a Hyundai se díky této aféře stále zmítá v nejistotě, která jí neumožňuje podnikat zásadní kroky. Korejská strana přesto ubezpečila českou, že výstavba továrny začne v plánovaném termínu, tedy v záři, případně říjnu letošního roku tak, aby již v roce 2008 mohl být spuštěn zkušební provoz. Zdá se, že Hyundai předává na různé strany různé informace, pravdu se dozvíme časem.
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků