Vláda podepsala smlouvu s Hyundai, nad výstavbou továrny ale stále visí otazníky

Ministr průmyslu Milan Urban podepsal ve čtvrtek s viceprezidentem automobilky Hyundai Kim Dong-Jinem smlouvu o stavbě továrny v Nošovicích. Tím se ukončily spekulace, které naznačovaly, že by podpis smlouvy mohl být odložen. Spekulace o odložení začátku samotné výstavby tím ale rozptýleny nebyly, takřka současně s podpisem smlouvy vydala agentura Reuters vyjádření tiskového mluvčího Hyundai. Ten uvedl, že rozhodnutí o začátku výstavby nemůže padnout bez prezidenta firmy, který je nyní ve vazbě pro podezření z korupčního jednání. Jeho návrat do vedení firmy je ale nejistý a Hyundai se díky této aféře stále zmítá v nejistotě, která jí neumožňuje podnikat zásadní kroky. Korejská strana přesto ubezpečila českou, že výstavba továrny začne v plánovaném termínu, tedy v záři, případně říjnu letošního roku tak, aby již v roce 2008 mohl být spuštěn zkušební provoz. Zdá se, že Hyundai předává na různé strany různé informace, pravdu se dozvíme časem.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků