Vláda bude řešit vysokou nehodovost na dálnici D1

Do 14 dnů musí ministerstvo dopravy předložit návrh, jak hodlá řešit vysokou nehodovost na dálnici D1: prakticky každý týden se na této česko-moravské tepně odehraje dopravní nehoda, která blokuje provoz. Kdo jel dnes nebo včera do Prahy, nemohl si nevšimnout poničené vozovky po úterní havárii dvou kamionů, kdy se provoz zastavil na takřka pět hodin. Až do noci se pak rozjížděla desetikilometrová kolona. V další zářijové nehodě uhořel řidič po havárii kamionu naloženého benzínem a dnes ráno se na jedenáctém kilometru ve směru na Brno srazil autobus s osobním vozem.

Když k tomu přidáme průběžné opravy povrchu, není dne, kdy by se na dálnici netvořily několikakilometrové kolony. Zcela nejhorší bývá situace v pondělí ráno ve směru na Prahu a v pátek odpoledne směrem na Brno; stačí malé omezení a hustý provoz dokonale dálnici ucpe. Zkrátka pokud míříte z Prahy do Brna nebo z Brna do Prahy, je lepší si dát ve špičce zhruba hodinu rezervu.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků