Vláda bude řešit vysokou nehodovost na dálnici D1

Do 14 dnů musí ministerstvo dopravy předložit návrh, jak hodlá řešit vysokou nehodovost na dálnici D1: prakticky každý týden se na této česko-moravské tepně odehraje dopravní nehoda, která blokuje provoz. Kdo jel dnes nebo včera do Prahy, nemohl si nevšimnout poničené vozovky po úterní havárii dvou kamionů, kdy se provoz zastavil na takřka pět hodin. Až do noci se pak rozjížděla desetikilometrová kolona. V další zářijové nehodě uhořel řidič po havárii kamionu naloženého benzínem a dnes ráno se na jedenáctém kilometru ve směru na Brno srazil autobus s osobním vozem.

Když k tomu přidáme průběžné opravy povrchu, není dne, kdy by se na dálnici netvořily několikakilometrové kolony. Zcela nejhorší bývá situace v pondělí ráno ve směru na Prahu a v pátek odpoledne směrem na Brno; stačí malé omezení a hustý provoz dokonale dálnici ucpe. Zkrátka pokud míříte z Prahy do Brna nebo z Brna do Prahy, je lepší si dát ve špičce zhruba hodinu rezervu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků