Vláda bude řešit vysokou nehodovost na dálnici D1

Do 14 dnů musí ministerstvo dopravy předložit návrh, jak hodlá řešit vysokou nehodovost na dálnici D1: prakticky každý týden se na této česko-moravské tepně odehraje dopravní nehoda, která blokuje provoz. Kdo jel dnes nebo včera do Prahy, nemohl si nevšimnout poničené vozovky po úterní havárii dvou kamionů, kdy se provoz zastavil na takřka pět hodin. Až do noci se pak rozjížděla desetikilometrová kolona. V další zářijové nehodě uhořel řidič po havárii kamionu naloženého benzínem a dnes ráno se na jedenáctém kilometru ve směru na Brno srazil autobus s osobním vozem.

Když k tomu přidáme průběžné opravy povrchu, není dne, kdy by se na dálnici netvořily několikakilometrové kolony. Zcela nejhorší bývá situace v pondělí ráno ve směru na Prahu a v pátek odpoledne směrem na Brno; stačí malé omezení a hustý provoz dokonale dálnici ucpe. Zkrátka pokud míříte z Prahy do Brna nebo z Brna do Prahy, je lepší si dát ve špičce zhruba hodinu rezervu.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků