Vítězství si z Příbrami odváží Hrdinka

Předposlední, šestý podnik mezinárodního mistrovství ČR v rally – Rally Příbram, již zná svého vítěze. Stala se jím posádka Tomáš Hrdinka – Petr Gross na voze Subaru Impreza WRC.
Vítězství si z Příbrami odváží Hrdinka
Potvrdili tak roli favorita. Na druhém místě dokončila soutěž italská dvojice Emanuele Dati – Max Chiapponi, startující za tým Jolly Club s Fordem Focus WRC. Pomyslná bronzová medaile patří posádce Václav Pech – Petr Uhel a jejich Toyotě Corolla WRC.

Na start soutěže se nepostavil letošní mistr Roman Kresta. Těsně před soutěží se navíc omluvil i Polák Kuchar, který nestačil včas opravit vůz po soutěži v domácím mistrovství. Pořadatelé připravili nejedno nemilé překvapení. První průjezd Sedlčanskou zkouškou nebyl měřený, neboť pořadatelé těsně před soutěží změnili trasu RZ a posádky neměly tuto změnu zaznamenanou. Také tiskové středisko fungovalo nějak záhadně. Akreditovali se pouze novináři, kteří svou žádost zaslali e-mailem. Ostatní, jenž využili služeb pošty, měli prostě smůlu.

Hrdinka nasadil od prvních kilometrů vysoké tempo o svým pronásledovatelům se neustále vzdaloval. Z první etapy, jenž byla složena z 10-ti RZ, byl nejrychlejší na osmi testech. První den dokončil brněnský jezdec na 1. místě s náskokem 12,3 sekund před druhým Datim. V závěrečné zkoušce měl totiž Hrdinka problémy s elektronikou a převodovkou. Zajel „až“ 11. čas a ztratil na vítěze RZ Datiho více jak půl minuty. O třetí místo sváděli boj tři jezdci. V úvodu se nejlépe dařilo Siberovi (Octavia WRC), ale v polovině prvního dne jej předstihl Triner (Octavia WRC). Jako stín byl v Příbrami Trinerovi Václav Pech. Ten potřeboval dojet před příbramským jezdcem, aby se přiblížil ještě více k zisku absolutního vícemistra. V 10. RZ postihl Siberu defekt pneu, zajel 26. čas a v pořadí se propadl o další dvě místa zpět. První pětku nejrychlejších uzavíral Jan Trajbold s Fordem focus WRC.

V druhém soutěžním dni doprovázelo posádky deštivé počasí, které značně ztížilo trať. Hrdinka dal do pořádku vůz a cílem projel na 1. místě s náskokem 1.25,3 minut. Druhý dojel Dati, který se po úspěšném vystoupení ve Zlíně a výsledku z Příbrami zařadil na průběžné 8.místo v MMČR. Třetí Václav Pech má již skoro jisté druhé místo v konečném pořadí za Krestou. K tomu mu stačí, aby si z Třebíče i přes vítězství Hrdinky, odvezl jeden bod. Bramborová příčka patří Trajboldovi. Tomu se nevyvedla druhá (12.) nedělní RZ, kdy dělal hodiny a nachytal výraznou časovou ztrátu. Až pátý dojel Triner a v Příbrami bude muset odolávat útoku Hrdinky na jeho průběžně celkové 3. místo. Za ním dojela druhá Octávie se Siberou za volantem. Na sedmém a osmém místě projely cílem Toyoty Celicy. Karel Trojan i Tomáš Vojtěch opět předváděli svou mladickou dravost. Plný příděl bodů za první místo ve skupině N si z Příbrami odváží Václav Arazim, který zároveň dojel na 9. místě absolutně. První desítku nejrychlejších uzavíral Miroslav Jandík. Právě mezi Jandíkem a Arazimem se bude muset v Třebíči rozhodnout o mistru enkových vozů. V současné době je mezi nimi rozdíl pěti bodů. To znamená, že ten, kdo zvítězí v poslední soutěži, zvítězí i celkově. Ve F2 zvítězil Jindřich Štolfa – v Příbrami 11.

Vítězové jednotlivých tříd:

A8 - Tomáš Hrdinka, Petr Gross - Subaru Impreza WRC
A7 - Jindřich Štolfa, Tomáš Singer - Peugeot 306 Maxi
A6 - Josef Peták, Alena Benešová - Peugeot 106 Maxi
A5 - Jaroslav Holý, Billy Latif - Škoda Felicia

N4 - Václav Arazim, Julius Gál - Mitsubishi Lancer EVO VI.
N3 - Petr Vlašín, Karel Ševčík - Citroen Xsara 2.0
N2 - Tomáš Bičák, Roman Šklíba - Citroen Saxo 1,6 VTS
N1 - Pavel Kundrát, František Poláček - VW Polo 1,4 16 V

Fotografie: SPORT FOTO - František Dušek – 0603/844837

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků