Vítězství George Bushe zvyšuje ceny ropy

Zatímco před začátkem voleb cena ropy na světových trzích klesala, dostala se dokonce pod hranici 50 dolarů za barel, nyní opět roste vzhůru. Důvodem je vítězství George Bushe v prezidentských volbách v USA. Bush totiž představuje pro trh s ropu určité nebezpečí, jeho politika (válka v Iráku, neklid na Blízkém východě) totiž vzbuzuje v obchodnících určitou nervozitu. Proto se snaží ropou zásobit v maximální možné míře, což způsobuje růst poptávky a tím i ceny. Barel americké ropy tak opět přesáhl hranici 51 dolarů za barel.

Naopak případným zvolením Kerryho, který chce snížit spotřebu a zaměřit se na alternativní zdroje energie, by cena ropy mohla trochu klesnout, případně stagnovat. Nicméně ten už svou prohru uznal a Bushovi poblahopřál k vítězství. Tip: Více se o volbách prezidenta dozvíte např. na iDnesu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků