Vítězství George Bushe zvyšuje ceny ropy

Zatímco před začátkem voleb cena ropy na světových trzích klesala, dostala se dokonce pod hranici 50 dolarů za barel, nyní opět roste vzhůru. Důvodem je vítězství George Bushe v prezidentských volbách v USA. Bush totiž představuje pro trh s ropu určité nebezpečí, jeho politika (válka v Iráku, neklid na Blízkém východě) totiž vzbuzuje v obchodnících určitou nervozitu. Proto se snaží ropou zásobit v maximální možné míře, což způsobuje růst poptávky a tím i ceny. Barel americké ropy tak opět přesáhl hranici 51 dolarů za barel.

Naopak případným zvolením Kerryho, který chce snížit spotřebu a zaměřit se na alternativní zdroje energie, by cena ropy mohla trochu klesnout, případně stagnovat. Nicméně ten už svou prohru uznal a Bushovi poblahopřál k vítězství. Tip: Více se o volbách prezidenta dozvíte např. na iDnesu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků