Vítězství George Bushe zvyšuje ceny ropy

Zatímco před začátkem voleb cena ropy na světových trzích klesala, dostala se dokonce pod hranici 50 dolarů za barel, nyní opět roste vzhůru. Důvodem je vítězství George Bushe v prezidentských volbách v USA. Bush totiž představuje pro trh s ropu určité nebezpečí, jeho politika (válka v Iráku, neklid na Blízkém východě) totiž vzbuzuje v obchodnících určitou nervozitu. Proto se snaží ropou zásobit v maximální možné míře, což způsobuje růst poptávky a tím i ceny. Barel americké ropy tak opět přesáhl hranici 51 dolarů za barel.

Naopak případným zvolením Kerryho, který chce snížit spotřebu a zaměřit se na alternativní zdroje energie, by cena ropy mohla trochu klesnout, případně stagnovat. Nicméně ten už svou prohru uznal a Bushovi poblahopřál k vítězství. Tip: Více se o volbách prezidenta dozvíte např. na iDnesu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků