Vítězství George Bushe zvyšuje ceny ropy

Zatímco před začátkem voleb cena ropy na světových trzích klesala, dostala se dokonce pod hranici 50 dolarů za barel, nyní opět roste vzhůru. Důvodem je vítězství George Bushe v prezidentských volbách v USA. Bush totiž představuje pro trh s ropu určité nebezpečí, jeho politika (válka v Iráku, neklid na Blízkém východě) totiž vzbuzuje v obchodnících určitou nervozitu. Proto se snaží ropou zásobit v maximální možné míře, což způsobuje růst poptávky a tím i ceny. Barel americké ropy tak opět přesáhl hranici 51 dolarů za barel.

Naopak případným zvolením Kerryho, který chce snížit spotřebu a zaměřit se na alternativní zdroje energie, by cena ropy mohla trochu klesnout, případně stagnovat. Nicméně ten už svou prohru uznal a Bushovi poblahopřál k vítězství. Tip: Více se o volbách prezidenta dozvíte např. na iDnesu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků