Vítězná Porsche z Le Mans míří do muzea. Poslední cestu urazily v provozu!

Dvojice závodních Porsche 919 se ještě před umístěním do továrního muzea svezla v běžném provozu.

Z centra závodního oddělení Porsche ve Weissachu je to do muzea Porsche jen 15 kilometrů. Poté, co se německá automobilka před rokem rozloučila se závody prototypů Le Mans, své poslední vítězné vozy tak bylo potřeba přemístit do muzea ve Stuttgartu. A nebyla by to škoda, kdyby se tak stalo na "plaťácích"?

Dva vozy Porsche 919 řídili závodní jezdci Marc Webber a Marc Lieb za plného provozu. Tuto jízdu nazvalo Porsche Tribute Tour, neboli cesta úcty, pocty. Oba vozy doprovodil potleskl zaměstnanců vývojového oddělení, motorsportu a muzea.

Retro koncept Volkswagenu převáží Porsche. A nápadně připomíná starý Mercedes

Retro koncept Volkswagenu převáží Porsche. A nápadně připomíná starý Mercedes

Do vrcholné třídy série Le Mans se Porsche rozhodlo vrátit v roce 2011. Po do jisté míry tajném vedení projektu si svůj závodní debut vůz odbyl v Silverstonu roku 2014. Posledním výkřikem byla loňská verze 919 Evo. Porsche v nové éře prototypů dokázalo vyhrát třikrát v řadě 24 hodin Le Mans, stejně jako jezdecké a týmové statistik v seriálu Le Mans.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

včera | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků