Vítězná Porsche z Le Mans míří do muzea. Poslední cestu urazily v provozu!

Dvojice závodních Porsche 919 se ještě před umístěním do továrního muzea svezla v běžném provozu.

Z centra závodního oddělení Porsche ve Weissachu je to do muzea Porsche jen 15 kilometrů. Poté, co se německá automobilka před rokem rozloučila se závody prototypů Le Mans, své poslední vítězné vozy tak bylo potřeba přemístit do muzea ve Stuttgartu. A nebyla by to škoda, kdyby se tak stalo na "plaťácích"?

Dva vozy Porsche 919 řídili závodní jezdci Marc Webber a Marc Lieb za plného provozu. Tuto jízdu nazvalo Porsche Tribute Tour, neboli cesta úcty, pocty. Oba vozy doprovodil potleskl zaměstnanců vývojového oddělení, motorsportu a muzea.

Retro koncept Volkswagenu převáží Porsche. A nápadně připomíná starý Mercedes

Retro koncept Volkswagenu převáží Porsche. A nápadně připomíná starý Mercedes

Do vrcholné třídy série Le Mans se Porsche rozhodlo vrátit v roce 2011. Po do jisté míry tajném vedení projektu si svůj závodní debut vůz odbyl v Silverstonu roku 2014. Posledním výkřikem byla loňská verze 919 Evo. Porsche v nové éře prototypů dokázalo vyhrát třikrát v řadě 24 hodin Le Mans, stejně jako jezdecké a týmové statistik v seriálu Le Mans.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 62 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků