Vítek Havliš je spokojen s Fabií (hvězdy za volantem)

Televizní a rozhlasový moderátor i příležitostní zpěvák Vítek Havliš si koupil Škodu Fabii na kterou nedá dopustit. Známe ho především ze Snídaně s Novou, Českého slavíka 2002 a z rádia Impuls. Jakým řidičem je tento mladý moderátor se dozvíte v našem tradičním rozhovoru.
Vítek Havliš je spokojen s Fabií (hvězdy za volantem)

Jakým vozem v současné době jezdíte?

Momentálně jsem pořád ještě čerstvým majitelem Škody Fabia 1,4MPi. Koupil jsem si ji na jaře 2003 a jsem s ní maximálně spokojený...

Jaké vozy jste vystřídal, popř. jaký byl Váš nejoblíbenější?

Moc aut jsem za svůj život neměl – „Fabka“ je teprve mým druhým autem. První byl Ford Escort. Ten mi sloužil jako testovací vůz, protože jsem ho během několika měsíců otloukl o všechno možné.

 

Dodržujete rychlostní limity a jak se Vám jezdí po českých komunikacích?

Rychlostní limity dodržuji, pokud vyloženě někam nespěchám (nejčastěji za prací). Protože ale spěchám dost často, tak už jsem pár pokut platil.

Jak se ohodnotíte jako řidič, kolik km najezdíte ročně?

Nechci se chválit, ale myslím, že jsem hodně pozorný řidič. Hlavně po tátovi jsem zdědil schopnost předvídat. Myslím, že se se mnou spolucestující nebojí (smích). A kilometry? Těch 40 – 50 tisíc najedu.

 

Máte nějakou veselou příhodu za volantem?

Spíš mám příhody, při kterých mi šel mráz po zádech... Když jsem třeba ladil rádio za jízdy tak zaujatě až jsem zapomněl, že vlastně jedu po dálnici... No a teď jsem popřel svoji předešlou odpověď (smích). Ale já vážně jsem pozorný řidič (smích).

Berete stopaře, popř. stopoval jste někdy?

Sám jsem nestopoval, protože se bojím, že by mě nikdo nevzal, ale stopaře jsem jednou vzal. Byl to fotbalový rozhodčí juniorů. Shodou okolností jsme se po roce potkali na dovolené v Chorvatsku. Od té doby jsme v kontaktu.

Dovedete poskytnout první pomoc?

Asi jako většina lidí mám za sebou kurzy první pomoci. Častokrát jsem si říkal, jestli bych dokázal pomoci při dopravní nehodě – těžko říct, myslím, že když se člověk dostane do situace, kdy by měl někomu zachránit život, tak to dokáže.

Co říkáte bezpečnostním akcím typu „Kryštof“ a jaké máte zkušenosti s Policií ČR, platíte často pokuty?

Během Kryštofa jsem samozřejmě pokutu platil – za otáčení na světelné křižovatce... Nebyl provoz, tak jsem to tam říznul... (smích) Naštěstí na mě policisté byli pokaždé hodní. Pokuty jsem platil za svůj život asi čtyři a nejvyšší byla 500 Kč. Jinak si myslím, že bezpečnostní akce typu Kryštof jsou samy o sobě k ničemu, naše silnice a my řidiči bychom potřebovali non-stop jednoho velkého Kryštofa.

Byl jste účastníkem dopravní nehody? Jak a kde?

Loni v zimě, když jsem v Praze přejížděl tramvajový pás do mě z boku narazil blázen, který jel po kolejích a prostě to na sněhu neubrzdil. Jak už to tak bývá, tak se rozčiloval, že to je moje vina, že nekoukám na cestu – naštěstí jsem ho nejenom já, ale i svědci usadili, protože to samozřejmě byla jeho vina.

Jak se díváte na motorkáře?

Sám bych na motorku nesedl, na to se mám moc rád, ale na silnicích mi nijak nevadí, když neohrožují ostatní.

Co byste poradil, popř. doporučil či popřál čtenářům AutoRevue.cz?

Milí čtenáři – dávejte si na silnicích „majzla“ – nikdy nevíte kdy se může stát něco, co mohlo Vám i Vašim blízkým zkazit život. Ať Vám to bezva jede!

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků