Víte, jakou spotřebu mají některé vozy při své maximální rychlosti?

Velice zajímavou informaci o spotřebě při maximální rychlosti přinesla soutěž jednoho zahraničního periodika. "Vítězem" s největší spotřebou při maximální rychlosti se stalo Posche Cayenne Turbo S (představení modelu) se spotřebou 66,7 l na 100 km při maximální rychlosti 272 km/h. Mezi dalšími testovanými vozy bylo BMW 535d Touring, které si vystačilo při své maximální rychlosti pouze s 20,3 litry nafty na 100 km. Takové Porsche 911 Carrera S si při své maximálce, tedy při rychlosti 293 km/h, řeklo o 37 l paliva na 100 km. Na opačném konci pak stojí Toyota Prius, která si při své maximálce vystačí pouze s 11,5 litry paliva na 100 km, ovšem Prius při testu dosáhl také značně menší rychlosti 170 km/h.

Dané výsledky patří spíše mezi zajímavosti a neříkají nic o maximální dosažitelné spotřebě, protože ta nejvyšší není dosahována při ustálené rychlosti, byť u té maximální, ale při akceleraci.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků