Víte, jakou spotřebu mají některé vozy při své maximální rychlosti?

Velice zajímavou informaci o spotřebě při maximální rychlosti přinesla soutěž jednoho zahraničního periodika. "Vítězem" s největší spotřebou při maximální rychlosti se stalo Posche Cayenne Turbo S (představení modelu) se spotřebou 66,7 l na 100 km při maximální rychlosti 272 km/h. Mezi dalšími testovanými vozy bylo BMW 535d Touring, které si vystačilo při své maximální rychlosti pouze s 20,3 litry nafty na 100 km. Takové Porsche 911 Carrera S si při své maximálce, tedy při rychlosti 293 km/h, řeklo o 37 l paliva na 100 km. Na opačném konci pak stojí Toyota Prius, která si při své maximálce vystačí pouze s 11,5 litry paliva na 100 km, ovšem Prius při testu dosáhl také značně menší rychlosti 170 km/h.

Dané výsledky patří spíše mezi zajímavosti a neříkají nic o maximální dosažitelné spotřebě, protože ta nejvyšší není dosahována při ustálené rychlosti, byť u té maximální, ale při akceleraci.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků