Vision Suzuki SX4t: z SUV sporťákem

Když může Suzuki SX4, jakožto malé SUV, brázdit rallye, proč by nemohla přijít také podobná silniční verze?

Společnost Vision představila studii postavenou na základu malého SUV Suzuki SX4. Vůz dostal řadu vylepšení, které mají ve výsledku přinést výborné jízdní vlastnosti a výkony.

Základním pilířem byla úprava motoru. Dvoulitr o sériovém výkonu 143 koní a točivém momentu 184 Nm dostal přeplňování turbem 16G Gt3 Turbo, které lze najít např. i u Mitusbishi. Součástí této úpravy byla i instalace mezichladiče, optimalizace software řídící jednotky, a úprava sání s výfukem. Ve finále tak motor poskytuje výkon 221 koní a točivý moment 280 Nm.

Dle úpravce nebylo záměrem přijít s vozem, který ohromí absolutní hodnotou výkonu, ale s vozem, jehož výkon bude adekvátní možnostem vozu, tedy takovým, který půjde reálně využít.

Součástí úprav je pochopitelně i modifikace podvozku. Nové pružiny, nové tlumiče a stabilizátory přinesly zásadní přiblížení vozu k zemi a řádné přitvrzení podvozku tak, aby se z div ne rodinného vozu stal malý sporťak. Nová jsou i kola z lehké slitiny o průměru 17", na nichž jsou nasazeny pneumatiky o rozměru 224/45 R17.

Mimo to dostalo Suzuki SX4t karbonovou přední kapotu a nové prvky interiéru, jako je pokročilý audio systém, sportovní volant a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Vision Suzuki SX4t

 

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků