Virus udělal z výstaviště v Ženevě zónu přízraků. Podívejte se, jak to vypadalo

Jediné hostesky na ženevském výstavišti jsou momentálně ty, které na sobě mají montérky a v ruce šroubovák.

Ještě dnes a zítra jsme měli pobíhat po ženevském výstavišti z jednoho konce na druhý, sdělovat vám dojmy z nově představených automobilů, proplétat se mezi stovkami kolegů z celého světa, o krátkých přestávkách popíjet velmi silné kafe, o ještě kratších přestávkách se snažit najíst a celkově dělat svou práci na jedné z největších motoristických událostí na světě.

Autosalon Ženeva 2020 byl zrušen kvůli koronaviru! Rozhodla to švýcarská vláda

Autosalon Ženeva 2020 byl zrušen kvůli koronaviru! Rozhodla to švýcarská vláda

Bohužel, jak už jste asi zaregistrovali, letošní ročník autosalonu v Ženevě byl zrušen, kvůli vypuknutí epidemie koronaviru. Pro automobilky to samozřejmě znamená ztráty ve výši i několika milionů eur. Pro nováčky, mezi které patří například i Czinger, může být taková ztracená investice opravdu zdrcující.

Velký dopad to ale musí mít i na ostřílené matadory. Takovému Volkswagenu nebo Škodovce, to také rozhodně není jedno. Částečnou cestou ven z této zapeklité situace jsou živé přenosy, kterými se momentálně řeší debuty zbrusu nových automobilů. Každá automobilka jede po svém a příznivce o své žhavé novinky tak žádná neochudí.

Autosalon Ženeva upadá. Očekávaných premiér je málo, blýskne se hlavně VW

Autosalon Ženeva upadá. Očekávaných premiér je málo, blýskne se hlavně VW

Na místě ženevského výstaviště byl i fotograf a příležitostný youtuber GFWilliams, jehož práci můžete znát ze zmíněného debutu supersportu Czinger C21. Fotograf se rozhodl chopit kamery a ukázat divákům, jak to na autosalonu vypadá.

Z videa je krásně vidět, jak se na většině stánků narychlo uklízí. Většina automobilek sice nemá ani „vybaleno“, ale takový Mercedes-Benz už byl připraven takřka v plné síle. Snad se ženevský autosalon z tohoto karambolu vzpamatuje a vrátí se příští rok.

Koronavirus online

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

dnes | Lukáš Prejzek | 3 příspěvky
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků