Virus udělal z výstaviště v Ženevě zónu přízraků. Podívejte se, jak to vypadalo

Jediné hostesky na ženevském výstavišti jsou momentálně ty, které na sobě mají montérky a v ruce šroubovák.

Ještě dnes a zítra jsme měli pobíhat po ženevském výstavišti z jednoho konce na druhý, sdělovat vám dojmy z nově představených automobilů, proplétat se mezi stovkami kolegů z celého světa, o krátkých přestávkách popíjet velmi silné kafe, o ještě kratších přestávkách se snažit najíst a celkově dělat svou práci na jedné z největších motoristických událostí na světě.

Autosalon Ženeva 2020 byl zrušen kvůli koronaviru! Rozhodla to švýcarská vláda

Autosalon Ženeva 2020 byl zrušen kvůli koronaviru! Rozhodla to švýcarská vláda

Bohužel, jak už jste asi zaregistrovali, letošní ročník autosalonu v Ženevě byl zrušen, kvůli vypuknutí epidemie koronaviru. Pro automobilky to samozřejmě znamená ztráty ve výši i několika milionů eur. Pro nováčky, mezi které patří například i Czinger, může být taková ztracená investice opravdu zdrcující.

Velký dopad to ale musí mít i na ostřílené matadory. Takovému Volkswagenu nebo Škodovce, to také rozhodně není jedno. Částečnou cestou ven z této zapeklité situace jsou živé přenosy, kterými se momentálně řeší debuty zbrusu nových automobilů. Každá automobilka jede po svém a příznivce o své žhavé novinky tak žádná neochudí.

Autosalon Ženeva upadá. Očekávaných premiér je málo, blýskne se hlavně VW

Autosalon Ženeva upadá. Očekávaných premiér je málo, blýskne se hlavně VW

Na místě ženevského výstaviště byl i fotograf a příležitostný youtuber GFWilliams, jehož práci můžete znát ze zmíněného debutu supersportu Czinger C21. Fotograf se rozhodl chopit kamery a ukázat divákům, jak to na autosalonu vypadá.

Z videa je krásně vidět, jak se na většině stánků narychlo uklízí. Většina automobilek sice nemá ani „vybaleno“, ale takový Mercedes-Benz už byl připraven takřka v plné síle. Snad se ženevský autosalon z tohoto karambolu vzpamatuje a vrátí se příští rok.

Koronavirus online

TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 81 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků