Virago představí konkurenta pro TVR

Britský malovýrobce sportovních vozidel Virago představí na blížícím se monackém autosalonu Top Marques nové kupé, určené především na okruhy. Svým nejnovějším počinem hodlá výrobce přilákat potenciální investory, kteří by projekt dotáhli až do fáze malosériové výroby.

Nové sportovní kupé se bude designem podobat současnému modelu (na obrázku) a konkurovat má vozům jako TVR nebo Noble. Karoserie bude vyrobena především z kompozitních materiálů a tak je zabezpečena její celková lehkost a pevnost. Pod kapotou se ukrývá třílitrový šestiválec Ford s výkonem kolem 230-280 koní a maximální rychlostí zhruba 240 km/h. Z klidu zvládne kupé stovku pod pět vteřin.
 
Společnost Virago Motors příliš známá není, vede ji bývalý výkonný ředitel automobilky Land Rover, a ve své nabídce zatím nemá jediný model. Firma se specializuje na vývoj lehkých sportovních vozů určených především na divoké jezdění po okruzích. K vývoji dalšího modelu společnost potřebuje další investice alespoň ve výši 10 milionů dolarů (cca. 170 milionů Kč).
  
Klepněte pro větší obrázek 
Virago Coupé
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků