Virago představí konkurenta pro TVR

Britský malovýrobce sportovních vozidel Virago představí na blížícím se monackém autosalonu Top Marques nové kupé, určené především na okruhy. Svým nejnovějším počinem hodlá výrobce přilákat potenciální investory, kteří by projekt dotáhli až do fáze malosériové výroby.

Nové sportovní kupé se bude designem podobat současnému modelu (na obrázku) a konkurovat má vozům jako TVR nebo Noble. Karoserie bude vyrobena především z kompozitních materiálů a tak je zabezpečena její celková lehkost a pevnost. Pod kapotou se ukrývá třílitrový šestiválec Ford s výkonem kolem 230-280 koní a maximální rychlostí zhruba 240 km/h. Z klidu zvládne kupé stovku pod pět vteřin.
 
Společnost Virago Motors příliš známá není, vede ji bývalý výkonný ředitel automobilky Land Rover, a ve své nabídce zatím nemá jediný model. Firma se specializuje na vývoj lehkých sportovních vozů určených především na divoké jezdění po okruzích. K vývoji dalšího modelu společnost potřebuje další investice alespoň ve výši 10 milionů dolarů (cca. 170 milionů Kč).
  
Klepněte pro větší obrázek 
Virago Coupé
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků