Víme, jak se bude jmenovat samostatný model Cupry. Význam překvapí

Poté, co na internet unikla podoba samostatného modelu Cupry, se dozvídáme i jeho jméno.

Cupra se zatím činila jako nová sportovní značka Seatu, pod níž byly představeny ostřejší modely španělské automobilky. Na veřejnost však již utekla i podoba zcela samostatného modelu, který se podle nejnovějších informací britského Auto Expressu bude jmenovat Terramar. Novinka má přijet do dvou let.

Jestliže byste původ jména tipovali na další španělské pohoří nebo zapadlé městečko, budete celkem vedle. Sportovní SUV bude překvapivě držet jméno jednoho z nejstarších závodních okruhů Španělska – Autódromo de Sitges-Terramar.

Ostrá Cupra Ateca má českou cenu. S Kodiaqem RS v tomto směru vede boj

Ostrá Cupra Ateca má českou cenu. S Kodiaqem RS v tomto směru vede boj

Nový model bude v podstatě „kupé“ variantou Atecy, vynikající svažující se zádí a sportovnějšími rysy. Designové prvky si přitom vypůjčí z nového velkého SUV Tarraco. Mluví se ovšem také o scénáři, ve kterém bude z ostré Cupry nakonec vytvořena i střídmější a levnější varianta se znakem Seatu.   

Vůči zmíněnému Tarracu lze kromě podobně tvarovaných světlometů vidět agresivnější přední nárazník s kruhovými mlhovkami, vytaženější blatníky karoserie a samozřejmě nesmí chybět jiná mřížka chladiče s logem Cupra.

Seat Tarraco oficiálně: Má čtyři motory, šokující záď a nepřevrátí se

Seat Tarraco oficiálně: Má čtyři motory, šokující záď a nepřevrátí se

I pod kapotou Terramaru se přitom očekává stejná motorizace jako v Cupře Ateca, a to turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec o objemu dvou litrů a výkonu 221 kW (300 koní). Pochopitelně dojde na pohon všech kol a dvouspojkovou automatickou převodovkou.

V budoucnu se má ovšem Cupra pustit i do plug-in hybridních ústrojí, která by rozšířila nabídku motorizací právě již v novém Terramaru okolo roku 2020. Vedoucí Seatu Luca de Meo již dříve naznačil, že hybridní technika bude „dobrým směrem pro výkonné modely“.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera | 3 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků