Vidíte správně: Mini Shorty je raritní přestavba klasického Morrise. Teď může být vaše

Roztomilý prcek svůj život začal jako Morris Mini 1000. Nyní může být 2870 mm dlouhé auto vaše.

Morris Mini se neproslavil jen úpravou od automobilového závodníka Johna Coopera, ale i díky několika zajímavým karosářským variacím. Nyní míří do aukce opravdu zajímavá přestavba kousku z roku 1968. Jedná se o krátkou verzi původního modelu, která má jen dvě sedadla a jmenuje se Mini Shorty.

Vůz svůj život začal jako Morris Mini 1000 a někdy v průběhu jeho života, není zdokumentováno, kdy přesně, prošel touto konverzí na komické vozítko. Vůz byl od roku 2020 ve vlastnictví London Mini Centre a zde také prošel kompletní renovací. Jeho nynější majitel plánoval auto použít pro propagační účely svého byznysu.

Vzhledem k opravdu malému půdorysu ale plán nedokáže uskutečnit, a tak jej chce předat do rukou, které pro něj budou mít lepší využití. Auto se tak nyní nachází na aukčním portálu Cars and Classic. Z původních dokumentů toho moc nezbylo. Zůstaly vlastně jen střípky. Zdokumentovaná je ale kompletní renovace.

Auto je zhruba o 18 centimetrů kratší než původní Mini a na délku by tak mělo měřit 2870 mm. Vpřed jej pohání litrový benzinový motor o výkonu 29 kW a s točivým momentem 71 N.m. Aukce končí 27. října. V době psaní článku je na 3900 librách, což je 118.600 Kč.

Mini

Původní Mini byla britská ikona 60. let. V osmdesátých letech byla výroba originálních Mini ukončena, v roce 1994 se pak značka patřící k Rover Group dostala pod BMW.

V roce 2001 se objevila nová generace  v podobě Mini One a sportovních verzí Cooper.

Mini Cooper • Mini Cabrio • Mini Clubman • Mini Countryman

Diskuze (1) Další článek: GMC Sierra si prošlo omlazením. Verze Denali je plná luxusu, drahá však není

Témata článku: , , , , , , , , , ,