Formule 1 má nový rekord. Zastávka v boxech proběhla za méně než 2 sekundy!

Rekordní čas v boxech Formule 1 je oblíbená disciplína mechaniků, kteří fungují jako dobře namazaný stroj. Nyní tu máme nový rekord stáje Red Bull.

Pamatuji si, jak jsem seděl přikovaný v neděli u televize a Schumacher zajížděl do boxů. Od zastavení po vystartování zpět na trať tehdy uběhlo klidně i pět šest sekund. Jak ale doba a technologie stále pokračují, mění se i časy stravené v boxech.

Sbohem, mistře! S legendárním Nikim Laudou se loučí davy ve vídeňské katedrále

Sbohem, mistře! S legendárním Nikim Laudou se loučí davy ve vídeňské katedrále

Stáj Red Bull zaznamenala nový rekord, když na běžnou zastávku v boxech zajel závodní jezdec Pierre Gasly při VC Velké Británie. Celý proces totiž trval 1,91 vteřiny. Výměny v boxech se nejen měří, ale i natáčí, takže máte možnost se podívat, jak tento superrychlý orchestr probíhal.

VW stanovil nový rekord v Goodwoodu. Elektrické ID.R je rychlejší než Formule 1

VW stanovil nový rekord v Goodwoodu. Elektrické ID.R je rychlejší než Formule 1

Rekord padl jen tak tak. Ten předchozí držela stáj Williams od roku 2016, když zastávka Felipeho Massy při VC Baku trvala 1,92 vteřiny. Stáj potom ještě zkoušela potvrdit neoficiální čas 1.89 s, ale organizátoři ho bohužel neuznali.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

dnes | Vladimír Kadera | 8 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků