Více než stovka nových Chevroletů Corvette C8 míří k likvidaci. Číslo nemusí být konečné

Začátkem prosince zasáhlo tornádo výrobní závod General Motors Bowling Green. Více jak stovka nových Corvett bude sešrotována, o dalších rozhodne výstupní kontrola.

Dne 11. prosince zasáhlo továrnu General Motors Bowling Green v Kentucky a Corvette Museum ničivé tornádo. Na YouTube se objevilo video uživatele Svrweather zachycující odstavnou plochu s novými Corvettami C8. Dle portálu Corvette Blogger by se mělo jednat přibližně o 115 až 120 kusů.

Řada z nich na první pohled nevykazuje větší stopy poškození. Přesto nalezneme na čelním skle značku “X“, která se běžně používá pro automobily a objekty s poškozenou konstrukcí nebo zasažené vodou. Dle Corvette Action Center jsou vozy nenávratně poškozené a budou zlikvidovány. Není se čemu divit, voda mohla na interiéru a elektronice napáchat velké škody a GM nechce ponechat nic náhodě. Dokládá to i fakt, že sešrotování se týká také aut, která se v době řádění tornáda nacházela na výrobní lince.

Uživatel „Predator 007“ zveřejnil na Corvette fóru zprávu, že jeho C8 měla podle výrobního plánu nést VIN 10109 s výrobou v pondělí 13. prosince. Nakonec šlo o poslední vůz vyrobený předešlý týden v noci ze čtvrtka na pátek a tím pádem se stal jednou z obětí tornáda. Zákazníci, kteří o své vozy tímto způsobem přišli, se vrátí na přední příčky pořadníku s možností upravit konfiguraci svého vozu v rámci zaslání nové objednávky do centrální výrobní databáze.

Corvette Action Center dále uvedlo, že dokončené automobily uložené mimo prostory závodu pro následné odeslání procházejí kontrolou. První exempláře, které prošly bez komplikací, již byly dodány prodejcům.

Ze záběrů je dále patrné poškození střechy továrny a vstupních prostorů pro zaměstnance. Během přírodní katastrofy se naštěstí všem podařilo bezpečně ukrýt. Budova dopadla o poznání hůře. V současné době je obklopena jeřáby dodávajícími materiál pro opravu krytiny. Úklidové práce zaberou automobilce i začátek tohoto roku.

Zákazníci čekající na novou C8 budou muset počítat se zdržením dodávek. GM již nyní kvůli likvidaci škod po tornádu zastavilo výrobu, zatím ale neoznámilo, do jaké míry ovlivnil incident výrobní plán. Corvetta si dosud vedla skvěle. Dostala se na seznam nejprodávanějších amerických vozů i na světových trzích. Za prvních 9 měsíců vzrostly její prodeje o 95,8 procenta ve srovnání s rokem 2020.

Tornáda zasáhla 10. prosince šest různých států, usmrtila na 90 lidí a zanechala škody na majetku v řádech miliard dolarů.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

Váš názor Další článek: Smart EQ Forfour končí. Čína si značku připravuje na novou budoucnost, začne s SUV

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,