Více než 2500 vozů v ČR využívá systém CCS Monitor

Více než 2500 automobilů v České republice využívá na svých cestách CCS Monitor - systém pro správu a sledování vozidel, který právě před rokem uvedla do plného provozu CCS Česká společnost pro platební karty.

Systém CCS Monitor umožňuje díky napojení na navigační systém GPS přesné mapování vytížení a pohybu služebních vozidel a jejich řidičů. Přináší tak každodenně několika stům českých firem zjednodušení a úspory při správě jejich vozového parku.

„CCS Monitor je vhodný pro veškerá firemní vozidla jak ve státní správě, tak v soukromém sektoru bez ohledu na velikost vozového parku,“ uvedl Petr Beneš, obchodní ředitel CCS České společnosti pro platební karty. CCS nabízí dva základní typy produktu - CCS Monitor off-line a CCS Monitor on-line. Model CCS Monitor off-line sleduje především trasy a vytížení vozidel a jejich řidičů, například obchodních zástupců nebo rozvážkových vozidel a pomáhá tak odkrýt neoprávněné jízdy.

Podstata systému spočívá v tom, že mobilní jednotky jsou spolu s anténou pro příjem signálu GPS umístěny v každém ze sledovaných vozů. Na jejich záznamová média jsou nezávisle na řidiči během jízdy automaticky ukládány údaje ze satelitního systému GPS. Mobilní jednotka zaznamenává i případné vyjmutí z vozidla a umožňuje přepínání režimů služební a soukromé jízdy. Informace o jízdách jsou zpětně z paměťového bloku mobilní jednotky přenášeny na dispečerské stanoviště, kde lze data dále zpracovávat a vyhodnocovat.

„Technicky náročnější varianta CCS Monitor on-line kromě statického sběru jízdních údajů také řeší otázky zabezpečení a logistického řízení zejména nákladních vozidel,“ dodal Petr Beneš.

Součástí monitorovacího systému CCS Monitor je rovněž software, který obsahuje elektronickou knihu jízd. Tato aplikace například automaticky zpracovává čerpání pohonných hmot firemními kartami CCS, řeší správu silniční daně, umožňuje tvorbu vlastních míst (např. jednotlivé pobočky), vytváří evidence řidičů, vozidel, apod.

CCS nabízí k produktu CCS Monitor také mapové podklady, do kterých lze zanést data a snadno vytvořit detailní polohový a časový itinerář všech jízd. Základní mapové podklady lze navíc rozšířit o podrobnou uliční síť řady českých, moravských a slovenských měst i o mapu Evropy. Případní zájemci o produkt CCS Monitor mají možnost vyzkoušet si demoverzi programu s příklady zpracování dat, která je zdarma k dispozici na internetových stránkách www.ccs.cz.

Náklady na kompletní vybavení dispečerského centra a jednoho vozidla systémem CCS Monitor off-line činí maximálně 14 500 Kč, přičemž CCS nabízí zákazníkům několik typů plateb včetně prodeje na splátky až s dvanácti splátkovými modely.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků