Více než 2500 vozů v ČR využívá systém CCS Monitor

Více než 2500 automobilů v České republice využívá na svých cestách CCS Monitor - systém pro správu a sledování vozidel, který právě před rokem uvedla do plného provozu CCS Česká společnost pro platební karty.
Více než 2500 vozů v ČR využívá systém CCS Monitor

Systém CCS Monitor umožňuje díky napojení na navigační systém GPS přesné mapování vytížení a pohybu služebních vozidel a jejich řidičů. Přináší tak každodenně několika stům českých firem zjednodušení a úspory při správě jejich vozového parku.

„CCS Monitor je vhodný pro veškerá firemní vozidla jak ve státní správě, tak v soukromém sektoru bez ohledu na velikost vozového parku,“ uvedl Petr Beneš, obchodní ředitel CCS České společnosti pro platební karty. CCS nabízí dva základní typy produktu - CCS Monitor off-line a CCS Monitor on-line. Model CCS Monitor off-line sleduje především trasy a vytížení vozidel a jejich řidičů, například obchodních zástupců nebo rozvážkových vozidel a pomáhá tak odkrýt neoprávněné jízdy.

Podstata systému spočívá v tom, že mobilní jednotky jsou spolu s anténou pro příjem signálu GPS umístěny v každém ze sledovaných vozů. Na jejich záznamová média jsou nezávisle na řidiči během jízdy automaticky ukládány údaje ze satelitního systému GPS. Mobilní jednotka zaznamenává i případné vyjmutí z vozidla a umožňuje přepínání režimů služební a soukromé jízdy. Informace o jízdách jsou zpětně z paměťového bloku mobilní jednotky přenášeny na dispečerské stanoviště, kde lze data dále zpracovávat a vyhodnocovat.

„Technicky náročnější varianta CCS Monitor on-line kromě statického sběru jízdních údajů také řeší otázky zabezpečení a logistického řízení zejména nákladních vozidel,“ dodal Petr Beneš.

Součástí monitorovacího systému CCS Monitor je rovněž software, který obsahuje elektronickou knihu jízd. Tato aplikace například automaticky zpracovává čerpání pohonných hmot firemními kartami CCS, řeší správu silniční daně, umožňuje tvorbu vlastních míst (např. jednotlivé pobočky), vytváří evidence řidičů, vozidel, apod.

CCS nabízí k produktu CCS Monitor také mapové podklady, do kterých lze zanést data a snadno vytvořit detailní polohový a časový itinerář všech jízd. Základní mapové podklady lze navíc rozšířit o podrobnou uliční síť řady českých, moravských a slovenských měst i o mapu Evropy. Případní zájemci o produkt CCS Monitor mají možnost vyzkoušet si demoverzi programu s příklady zpracování dat, která je zdarma k dispozici na internetových stránkách www.ccs.cz.

Náklady na kompletní vybavení dispečerského centra a jednoho vozidla systémem CCS Monitor off-line činí maximálně 14 500 Kč, přičemž CCS nabízí zákazníkům několik typů plateb včetně prodeje na splátky až s dvanácti splátkovými modely.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků