Více než 2500 vozů v ČR využívá systém CCS Monitor

Více než 2500 automobilů v České republice využívá na svých cestách CCS Monitor - systém pro správu a sledování vozidel, který právě před rokem uvedla do plného provozu CCS Česká společnost pro platební karty.

Systém CCS Monitor umožňuje díky napojení na navigační systém GPS přesné mapování vytížení a pohybu služebních vozidel a jejich řidičů. Přináší tak každodenně několika stům českých firem zjednodušení a úspory při správě jejich vozového parku.

„CCS Monitor je vhodný pro veškerá firemní vozidla jak ve státní správě, tak v soukromém sektoru bez ohledu na velikost vozového parku,“ uvedl Petr Beneš, obchodní ředitel CCS České společnosti pro platební karty. CCS nabízí dva základní typy produktu - CCS Monitor off-line a CCS Monitor on-line. Model CCS Monitor off-line sleduje především trasy a vytížení vozidel a jejich řidičů, například obchodních zástupců nebo rozvážkových vozidel a pomáhá tak odkrýt neoprávněné jízdy.

Podstata systému spočívá v tom, že mobilní jednotky jsou spolu s anténou pro příjem signálu GPS umístěny v každém ze sledovaných vozů. Na jejich záznamová média jsou nezávisle na řidiči během jízdy automaticky ukládány údaje ze satelitního systému GPS. Mobilní jednotka zaznamenává i případné vyjmutí z vozidla a umožňuje přepínání režimů služební a soukromé jízdy. Informace o jízdách jsou zpětně z paměťového bloku mobilní jednotky přenášeny na dispečerské stanoviště, kde lze data dále zpracovávat a vyhodnocovat.

„Technicky náročnější varianta CCS Monitor on-line kromě statického sběru jízdních údajů také řeší otázky zabezpečení a logistického řízení zejména nákladních vozidel,“ dodal Petr Beneš.

Součástí monitorovacího systému CCS Monitor je rovněž software, který obsahuje elektronickou knihu jízd. Tato aplikace například automaticky zpracovává čerpání pohonných hmot firemními kartami CCS, řeší správu silniční daně, umožňuje tvorbu vlastních míst (např. jednotlivé pobočky), vytváří evidence řidičů, vozidel, apod.

CCS nabízí k produktu CCS Monitor také mapové podklady, do kterých lze zanést data a snadno vytvořit detailní polohový a časový itinerář všech jízd. Základní mapové podklady lze navíc rozšířit o podrobnou uliční síť řady českých, moravských a slovenských měst i o mapu Evropy. Případní zájemci o produkt CCS Monitor mají možnost vyzkoušet si demoverzi programu s příklady zpracování dat, která je zdarma k dispozici na internetových stránkách www.ccs.cz.

Náklady na kompletní vybavení dispečerského centra a jednoho vozidla systémem CCS Monitor off-line činí maximálně 14 500 Kč, přičemž CCS nabízí zákazníkům několik typů plateb včetně prodeje na splátky až s dvanácti splátkovými modely.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků