Veyron Sang Noir: vzpomínka na minulost

Bugatti si připomíná legendární model z třicátých let Atlantique 57S. Čím jiným než speciální edicí svého jediného modelu Veyron.

Bugatti Veron se za dobu svého působení na trhu stal notoricky známým vozem, figurujícím téměř v každém řebříčku „aut snů“ a své místo si právem obsadil i mezi nejrychlejšími vozy světa všech době. Pod kapotou ukrytý šestnáctiválec nabízí skutečně nespoutané stádo koní atakujících hranici maximální rychlosti až 400 km/h. 

Pojďme se však podívat, jaké novinky nabízí automobilka pro tento model v speciální limitované edici. Téměř dva měsíce po představení limitované verze Pur Sang na Ženevském autosalonu, se pár kusů modelu Veyron opět představí v novém kabátku, tentokrát s přívlastkem Sang Noir, což v překladu znamená černá krev. Limitovaná edice má být pomyslným návratem automobilky k úspěšnému modelu Atlantique 57S, čemuž se do značné míry přizpůsobil styling Veyronu. A čím se odlišuje od ostatních soukmenovců?
 
Změny se týkají především stylingu. Veyron Sang Noir se oblékl do černého kabátku, kterému kontrastují hliníková zpětná zrcátka. Příď vozu zdobí zatmavěné světlomety a karbonová kapota. Prvky z uhlíkových vláken najdeme taky v zadní části kolem světel a v celé vrchní části. Úbytek několika kilogramů na váze je také jedinou funkční změnou. Úpravy exteriéru končí osazením nových slitinových disků.
 

Informace o ceně a počtu vyrobených kusů zatím nejsou známy, odhaduje se však, že produkce se dočká přesně pět kusů. Tedy stejně jak tomu bylo u verze Pur Sang.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Bugatti Veyron Sang Noir
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků