VEPR Commander: ukrajinský Hummer

Sovětská vojenská technika vždy patřila v určitých ohledech na samotný vrchol. Skromným následníkem je i ukrajinský VEPR.

Ukrajinský teréňák měří na délku 4,92 metru, na výšku přes 2 metry a váží mírně přes čtyři tuny. Do vozu se vejde až patnáct urostlých vojáků, nebo dvacet jedna drobnějších. Ostatně to, že VEPR je opravdu velký dokazuje i snímek, na kterém stojí vedle Jeepu Cherokee.

O pohon se stará čtyřlitrový osmiválcový turbodiesel, který svůj výkon přenáší na všechna čtyři kola. Maximální rychlost 110 km/h a kombinovaná spotřeba 14 l nafty na 100 km pak vypadá jako z říše snů.

Vůz, který je primárně určen pro armádní účel,y je postaven na základu nákladního speciálu GAZ-66. Sloužit má k přesunu malých ozbrojených jednotek nehostinným terénem na delší vzdálenosti. Díky obrovské průchodnosti a mechanické odolnosti má hravě zdolávat ty nejtěžší nástrahy přírody.

Cena se dle verze pohybuje od 20 do 70 tisíc dolarů a v této chvíli brázdí silnice již devět těchto vozů a to hlavně v zemích bývalého Sovětského svazu. Pokud byste ale měli zájem, jistě by vám pro Česko také jeden kousek vyrobili...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
VEPR Commander

Foto: steer.ru

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků