VEPR Commander: ukrajinský Hummer

Sovětská vojenská technika vždy patřila v určitých ohledech na samotný vrchol. Skromným následníkem je i ukrajinský VEPR.

Ukrajinský teréňák měří na délku 4,92 metru, na výšku přes 2 metry a váží mírně přes čtyři tuny. Do vozu se vejde až patnáct urostlých vojáků, nebo dvacet jedna drobnějších. Ostatně to, že VEPR je opravdu velký dokazuje i snímek, na kterém stojí vedle Jeepu Cherokee.

O pohon se stará čtyřlitrový osmiválcový turbodiesel, který svůj výkon přenáší na všechna čtyři kola. Maximální rychlost 110 km/h a kombinovaná spotřeba 14 l nafty na 100 km pak vypadá jako z říše snů.

Vůz, který je primárně určen pro armádní účel,y je postaven na základu nákladního speciálu GAZ-66. Sloužit má k přesunu malých ozbrojených jednotek nehostinným terénem na delší vzdálenosti. Díky obrovské průchodnosti a mechanické odolnosti má hravě zdolávat ty nejtěžší nástrahy přírody.

Cena se dle verze pohybuje od 20 do 70 tisíc dolarů a v této chvíli brázdí silnice již devět těchto vozů a to hlavně v zemích bývalého Sovětského svazu. Pokud byste ale měli zájem, jistě by vám pro Česko také jeden kousek vyrobili...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
VEPR Commander

Foto: steer.ru

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků