VEPR Commander: ukrajinský Hummer

Sovětská vojenská technika vždy patřila v určitých ohledech na samotný vrchol. Skromným následníkem je i ukrajinský VEPR.

Ukrajinský teréňák měří na délku 4,92 metru, na výšku přes 2 metry a váží mírně přes čtyři tuny. Do vozu se vejde až patnáct urostlých vojáků, nebo dvacet jedna drobnějších. Ostatně to, že VEPR je opravdu velký dokazuje i snímek, na kterém stojí vedle Jeepu Cherokee.

O pohon se stará čtyřlitrový osmiválcový turbodiesel, který svůj výkon přenáší na všechna čtyři kola. Maximální rychlost 110 km/h a kombinovaná spotřeba 14 l nafty na 100 km pak vypadá jako z říše snů.

Vůz, který je primárně určen pro armádní účel,y je postaven na základu nákladního speciálu GAZ-66. Sloužit má k přesunu malých ozbrojených jednotek nehostinným terénem na delší vzdálenosti. Díky obrovské průchodnosti a mechanické odolnosti má hravě zdolávat ty nejtěžší nástrahy přírody.

Cena se dle verze pohybuje od 20 do 70 tisíc dolarů a v této chvíli brázdí silnice již devět těchto vozů a to hlavně v zemích bývalého Sovětského svazu. Pokud byste ale měli zájem, jistě by vám pro Česko také jeden kousek vyrobili...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
VEPR Commander

Foto: steer.ru

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků