Velký a luxusní Mercedes GL: převálcuje Audi Q7?

Nové velké SUV automobilky Mercedes nepřichází s takovou tajemnou okázalosti, jako přišlo nedávno Audi Q7. Přesto je to právě nový Mercedes, který se proti novému Q7 na trhu postaví nejostřeji bude s ním soupeřit o zákazníky. Jaký je tedy nový model Mercedesu?
Velký a luxusní Mercedes GL: převálcuje Audi Q7?

Zda čekal Mercedes s uvedením svého nového modelu GL až na to, co předvede Audi s modelem Q7, můžeme pouze spekulovat. Ať tak či onak, Mercedes GL se zařadí do skupiny velkých SUV vozů, které nabídnou pohodlí, prostor, velký zavazadelník a luxus. To vše v jednom balíčku. Jedinou neznámou je tak prozatím cena, protože i ta často rozhoduje, zda si zákazník zvolí ten či onen model. GL se představí veřejnosti na autosalonu v Detroitu a hned poté příjde na americký trh. Zákazníci v Evropě si budou muset počkat do září příštího roku.

Mercedes GL měří na délku 5 088 mm, na šířku 1 920 mm, na výšku 1 840 mm a rozvor bude mít skvělých 3 080 mm. Základní objem zavazadelníku je v 5 místné verzi 1 240 litrů, ovšem sklopením zadních sedaček získáte až 2 300 litrů.

Samozřejmostí jsou všechny dnešní elektronické vymoženost,i a tak se i u tohoto modelu setkáte s bezpečnostním systémem PRE-SAFE, nastavitelný systém ABS s BAS, ESP a další. K elektronice je třeba připočítat i další prvky techniky: vzduchový podvozek Airmatic, který dokáže měnit světlou výšku o 300 mm, adaptivní posilovač řízení, náhon na všechna kola 4Matic, adaptivní tlumiče ADS, systém bezpečného sjíždění kopců,automatickou sedmistupňovou převodovku 7G-Tronic. Evropská verze dostane navíc redukční převodovku s uzávěrkou zadního diferenciálu.

V počátku dostane model GL dva benzínové motory. Verze GL450 bude mít nový osmiválec o objemu 4,6 litru s výkonem (340 k) a verze GL500 pak osmiválec o objemu 5,5 litru o výkonu (388 k). Naftu bude zastupovat verze 320 CDI, což je šestiválec o výkonu (244 k) a verze 420 CDI pak bude skrývat osmiválec s výkonem (306 k) a točivým momentem 700 Nm.

 

  

  

  
MB GL v plné kráse.

Povšminěte si "rajcovního" využití vozu na posledním obrázku - špinavé horské kolo bude ve světle čalouněném interiéru jako doma...

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků