Velký a luxusní Mercedes GL: převálcuje Audi Q7?

Nové velké SUV automobilky Mercedes nepřichází s takovou tajemnou okázalosti, jako přišlo nedávno Audi Q7. Přesto je to právě nový Mercedes, který se proti novému Q7 na trhu postaví nejostřeji bude s ním soupeřit o zákazníky. Jaký je tedy nový model Mercedesu?
Velký a luxusní Mercedes GL: převálcuje Audi Q7?

Zda čekal Mercedes s uvedením svého nového modelu GL až na to, co předvede Audi s modelem Q7, můžeme pouze spekulovat. Ať tak či onak, Mercedes GL se zařadí do skupiny velkých SUV vozů, které nabídnou pohodlí, prostor, velký zavazadelník a luxus. To vše v jednom balíčku. Jedinou neznámou je tak prozatím cena, protože i ta často rozhoduje, zda si zákazník zvolí ten či onen model. GL se představí veřejnosti na autosalonu v Detroitu a hned poté příjde na americký trh. Zákazníci v Evropě si budou muset počkat do září příštího roku.

Mercedes GL měří na délku 5 088 mm, na šířku 1 920 mm, na výšku 1 840 mm a rozvor bude mít skvělých 3 080 mm. Základní objem zavazadelníku je v 5 místné verzi 1 240 litrů, ovšem sklopením zadních sedaček získáte až 2 300 litrů.

Samozřejmostí jsou všechny dnešní elektronické vymoženost,i a tak se i u tohoto modelu setkáte s bezpečnostním systémem PRE-SAFE, nastavitelný systém ABS s BAS, ESP a další. K elektronice je třeba připočítat i další prvky techniky: vzduchový podvozek Airmatic, který dokáže měnit světlou výšku o 300 mm, adaptivní posilovač řízení, náhon na všechna kola 4Matic, adaptivní tlumiče ADS, systém bezpečného sjíždění kopců,automatickou sedmistupňovou převodovku 7G-Tronic. Evropská verze dostane navíc redukční převodovku s uzávěrkou zadního diferenciálu.

V počátku dostane model GL dva benzínové motory. Verze GL450 bude mít nový osmiválec o objemu 4,6 litru s výkonem (340 k) a verze GL500 pak osmiválec o objemu 5,5 litru o výkonu (388 k). Naftu bude zastupovat verze 320 CDI, což je šestiválec o výkonu (244 k) a verze 420 CDI pak bude skrývat osmiválec s výkonem (306 k) a točivým momentem 700 Nm.

 

  

  

  
MB GL v plné kráse.

Povšminěte si "rajcovního" využití vozu na posledním obrázku - špinavé horské kolo bude ve světle čalouněném interiéru jako doma...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků