Velkolepý od začátku do konce. Podívejte se na okruh F1 v Hanoji

Počítačová simulace je fajn. Dává nám možnost vidět na vlastní oči věci, které ještě vlastně ani nevznikly. Jako třeba okruh Formule 1 v Hanoji.

Kolotoč Formule 1 pro letošní rok se už naplno točí. Velmi žhavou novinkou je zvažování Velké ceny na Floridě. Pro místní by to totiž byla obrovská atrakce. Jen si to představte. Sluníčko, všichni v plavkách, světoví DJs a cirkus královny motorsportu.

Legendární Zanardi nezná limity! Přišel o nohy, přesto pojede 24hodinový závod

Legendární Zanardi nezná limity! Přišel o nohy, přesto pojede 24hodinový závod

Vše je zatím ve fázi řešení a spekulací. Jasná věc je ale závod Formule 1 ve Vietnamu, protože prezident mezinárodní automobilové federace FIA zde v březnu letošního roku položil základní stavební kámen pro dráhu. Jezdit se bude už příští kalendářní rok.

V hlavním městě Hanoji tak bude 5,56 kilometrů dlouhá dráha přímo v ulicích. Závodníci tak po 55 kolech najedou přes tři sta kilometrů. Okruh měl na starosti Carsten Tilke ze stavební firmy Tilke.

První Brit, který se stal mistrem světa Formule 1, zemřel před šedesáti lety

První Brit, který se stal mistrem světa Formule 1, zemřel před šedesáti lety

„Je to opravdu velkolepá trať. Kombinuje některé pasáže, které už z okruhů můžete znát. Například zatáčku Esses z okruhu Suzuka. Je to velmi těžká trať. Sám jsem si ji několikrát projel a je velmi náročné poskládat dohromady opravdu dobré kolo“, říká Tilke.

Nyní se po trati v Hanoj můžete projet i vy a to díky počítačové simulaci. Simulátor stojí na enginu hry Assetto Corsa a ukazuje přesnou podobu trati pro rok 2020.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

dnes | Svět motorů | 1 příspěvek
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků