Velkolepý od začátku do konce. Podívejte se na okruh F1 v Hanoji

Počítačová simulace je fajn. Dává nám možnost vidět na vlastní oči věci, které ještě vlastně ani nevznikly. Jako třeba okruh Formule 1 v Hanoji.

Kolotoč Formule 1 pro letošní rok se už naplno točí. Velmi žhavou novinkou je zvažování Velké ceny na Floridě. Pro místní by to totiž byla obrovská atrakce. Jen si to představte. Sluníčko, všichni v plavkách, světoví DJs a cirkus královny motorsportu.

Legendární Zanardi nezná limity! Přišel o nohy, přesto pojede 24hodinový závod

Legendární Zanardi nezná limity! Přišel o nohy, přesto pojede 24hodinový závod

Vše je zatím ve fázi řešení a spekulací. Jasná věc je ale závod Formule 1 ve Vietnamu, protože prezident mezinárodní automobilové federace FIA zde v březnu letošního roku položil základní stavební kámen pro dráhu. Jezdit se bude už příští kalendářní rok.

V hlavním městě Hanoji tak bude 5,56 kilometrů dlouhá dráha přímo v ulicích. Závodníci tak po 55 kolech najedou přes tři sta kilometrů. Okruh měl na starosti Carsten Tilke ze stavební firmy Tilke.

První Brit, který se stal mistrem světa Formule 1, zemřel před šedesáti lety

První Brit, který se stal mistrem světa Formule 1, zemřel před šedesáti lety

„Je to opravdu velkolepá trať. Kombinuje některé pasáže, které už z okruhů můžete znát. Například zatáčku Esses z okruhu Suzuka. Je to velmi těžká trať. Sám jsem si ji několikrát projel a je velmi náročné poskládat dohromady opravdu dobré kolo“, říká Tilke.

Nyní se po trati v Hanoj můžete projet i vy a to díky počítačové simulaci. Simulátor stojí na enginu hry Assetto Corsa a ukazuje přesnou podobu trati pro rok 2020.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků