WRC oficiálně přechází na hybridy. Lidé si prý stěžovali na hluk motorů

Hybridní pohon už brzy dorazí také do WRC. Teď to sice vypadá zvláštně, výhody se ale nakonec najdou.

Svět se mění, auta se mění a přirozeně se tak musí měnit i automobilový sport. V poslední době jej postihl nejdřív downsizing, nyní už i elektřina. V roce 2022 bude totiž i ve vrcholné soutěži automobilového rallye WRC nutné nasadit podpůrné hybridní systémy.

Škoda Kodiaq RS vs. mistr světa v rallye: Zklamání, nebo nadšení?

Škoda Kodiaq RS vs. mistr světa v rallye: Zklamání, nebo nadšení?

Automobilová federace FIA to oznámila na pátečním zasedání. Zpočátku budou všichni využívat stejné systémy, aby fungovala co největší vyrovnanost. Po roce 2024 by pak měla nastat větší svoboda.

Hybridní pohon musí být natolik silný, aby zvládl odjet rychlostní zkoušku v zalidněných oblastech čistě na elektřinu. Lidé si totiž neustále stěžovali na hluk. Ostatní zkoušky pak mohou být se spalováky. Nemusíte se ale obávat, že by závody rallye něco ztratily na rychlosti. Ba naopak, pokud se bude hybridní pohon využívat chytře, budou ještě mnohem rychlejší.

Škoda Fabia edition R5 má českou cenu! Je vyšší, než jsme předpokládali

Škoda Fabia edition R5 má českou cenu! Je vyšší, než jsme předpokládali

Týmy budou moct začít s elektrickou konverzí již v roce 2021. Monte Carlo tak bude ještě pořád chrám burácení, bude se ale někdo chodit dívat na trať do Buenos Aires? Co přesně se bude pod kapotou nových WRC skrývat, se zřejmě již brzy dozvíme. Nejspíš to ale bude něco ve stylu formule 1 a jejich systému KERS.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 64 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků