Velké změny v Kvasinách! Passat bude vznikat v Česku, Karoq musí za hranice

V minulosti se dost mluvilo o možném přesunutí výroby Škody Superb z Kvasin do Německa. Všechno je nakonec úplně jinak.

O změnách ve výrobních závodech dnes jednalo představenstvo koncernu Volkswagen. Důvodem je nový strategický plán, podle kterého by do roku 2025 mělo dojít k navýšení produktivity výrobních zařízení až o třicet procent. Cílem je vyrábět vozidla stejných tříd v jedné továrně, přičemž velkou váhu má také náběh výroby elektromobilů. Ty mají vznikat v Emdenu, Hannoveru a Cvikově.

Stovky Britů přijdou o práci. Výroba Land Roveru Discovery migruje do Nitry

Stovky Britů přijdou o práci. Výroba Land Roveru Discovery migruje do Nitry

V Emdenu aktuálně probíhá výroba Volkswagenu Passat, v budoucnu se to ale změní. Do roku 2023 má být převedena do továrny Škodovky v Kvasinách, kde v současnosti vznikají modely Superb, Kodiaq, Karoq a Seat Ateca. Právě Superb to měl v minulosti hodně nahnuté, protože se ve velkém hovořilo o přesunutí jeho výroby do Německa. Škodovácké odbory byly proti tomu a hlásaly, že se Superbu nevzdají. Přání se tedy nakonec vyplnilo.

Číňané zakázali výrobu stovek aut, včetně Audi či Mercedesu. Prý kvůli emisím

Číňané zakázali výrobu stovek aut, včetně Audi či Mercedesu. Prý kvůli emisím

Rok 2023 je daleko, už nyní se však ví, že přesunutí výroby Passatu do Kvasin bude mít dopad pro Škodovku i Seat. Výroba Karoqu a Atecy se má totiž přesunout do továrny Volkswagenu, zatím se však neví, do kterého. Podle dostupných informací bude ve východní Evropě, údajně v Maďarsku či Bulharsku.

O nejlevnější auto světa už není zájem. Tata Nano končí

O nejlevnější auto světa už není zájem. Tata Nano končí

O změnách ve výrobě Passatu a Superbu se hovořilo také v souvislosti s poklesem zájmu o vozy střední třídy. Jinak řečeno, továrna v Emdenu nebyla dostatečně využitá. Proto projde proměnou a od roku 2022 z ní budou vyjíždět elektrické modely I.D. Nikoliv však všechny – sériové provedení konceptu I.D. Buzz má vznikat v Hannoveru vedle konvenčních užitkáčů.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků