Velké změny v Kvasinách! Passat bude vznikat v Česku, Karoq musí za hranice

V minulosti se dost mluvilo o možném přesunutí výroby Škody Superb z Kvasin do Německa. Všechno je nakonec úplně jinak.

O změnách ve výrobních závodech dnes jednalo představenstvo koncernu Volkswagen. Důvodem je nový strategický plán, podle kterého by do roku 2025 mělo dojít k navýšení produktivity výrobních zařízení až o třicet procent. Cílem je vyrábět vozidla stejných tříd v jedné továrně, přičemž velkou váhu má také náběh výroby elektromobilů. Ty mají vznikat v Emdenu, Hannoveru a Cvikově.

Stovky Britů přijdou o práci. Výroba Land Roveru Discovery migruje do Nitry

Stovky Britů přijdou o práci. Výroba Land Roveru Discovery migruje do Nitry

V Emdenu aktuálně probíhá výroba Volkswagenu Passat, v budoucnu se to ale změní. Do roku 2023 má být převedena do továrny Škodovky v Kvasinách, kde v současnosti vznikají modely Superb, Kodiaq, Karoq a Seat Ateca. Právě Superb to měl v minulosti hodně nahnuté, protože se ve velkém hovořilo o přesunutí jeho výroby do Německa. Škodovácké odbory byly proti tomu a hlásaly, že se Superbu nevzdají. Přání se tedy nakonec vyplnilo.

Číňané zakázali výrobu stovek aut, včetně Audi či Mercedesu. Prý kvůli emisím

Číňané zakázali výrobu stovek aut, včetně Audi či Mercedesu. Prý kvůli emisím

Rok 2023 je daleko, už nyní se však ví, že přesunutí výroby Passatu do Kvasin bude mít dopad pro Škodovku i Seat. Výroba Karoqu a Atecy se má totiž přesunout do továrny Volkswagenu, zatím se však neví, do kterého. Podle dostupných informací bude ve východní Evropě, údajně v Maďarsku či Bulharsku.

O nejlevnější auto světa už není zájem. Tata Nano končí

O nejlevnější auto světa už není zájem. Tata Nano končí

O změnách ve výrobě Passatu a Superbu se hovořilo také v souvislosti s poklesem zájmu o vozy střední třídy. Jinak řečeno, továrna v Emdenu nebyla dostatečně využitá. Proto projde proměnou a od roku 2022 z ní budou vyjíždět elektrické modely I.D. Nikoliv však všechny – sériové provedení konceptu I.D. Buzz má vznikat v Hannoveru vedle konvenčních užitkáčů.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 192 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků