Velké kroky u Fordu: Automobilka propustí na 7000 zaměstnanců po celém světě

Nejen proměnou modelové nabídky chce Ford ušetřit velké částky, očekávané rušení pracovních míst a propouštění zaměstnanců má započít už v těchto dnech.

Automobilka Ford v tuto chvíli prochází silnou restrukturalizací pod novým vedením, a co započalo razantními změnami modelové nabídky v USA a rovněž v Evropě, nyní pokračuje změnami uvnitř společnosti. K velkému šetření nákladů a stabilizaci finanční toků firmy tak má podle agentury Associated Press přispět i očekávané propouštění zaměstnanců.

Ve službách Fordu má tedy po celém světě ztratit místo na 7000 zaměstnanců, což je přibližně 10 % globální pracovní síly automobilky. Pouze v USA zřejmě Ford propustí kolem 2300 pracovníků. Ačkoliv se tato čísla mohou zdát vysoká, dřívější analýzy z podzimu 2018 mluvily dokonce o ztrátě 24.000 pozic.

Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Vše je dalším krokem v plánu generálního ředitele Fordu Jima Hacketta, který razantní proměnu automobilky započal minulý rok na základě nepříznivých výsledků společnosti. Ačkoliv se Fordu minulý rok držel na hladině zisku, prodeje jeho vozů v USA klesly meziročně o 3,5 procenta. Šetření na mnoha frontách má navíc vyrovnat nutné investice do vývoje nových technologií.

Na poli elektrifikace či autonomních technologií byl totiž Ford v posledních letech silně pozadu oproti konkurenčním automobilkám jak v USA, tak v Evropě. Půl miliardy dolarů tak Ford investuje například do amerického start-upu Rivian, který chce na poli elektrických pick-upů a SUV vést boj s kalifornskou Teslou.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

dnes | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 68 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 55 příspěvků