Velké kroky u Fordu: Automobilka propustí na 7000 zaměstnanců po celém světě

Nejen proměnou modelové nabídky chce Ford ušetřit velké částky, očekávané rušení pracovních míst a propouštění zaměstnanců má započít už v těchto dnech.

Automobilka Ford v tuto chvíli prochází silnou restrukturalizací pod novým vedením, a co započalo razantními změnami modelové nabídky v USA a rovněž v Evropě, nyní pokračuje změnami uvnitř společnosti. K velkému šetření nákladů a stabilizaci finanční toků firmy tak má podle agentury Associated Press přispět i očekávané propouštění zaměstnanců.

Ve službách Fordu má tedy po celém světě ztratit místo na 7000 zaměstnanců, což je přibližně 10 % globální pracovní síly automobilky. Pouze v USA zřejmě Ford propustí kolem 2300 pracovníků. Ačkoliv se tato čísla mohou zdát vysoká, dřívější analýzy z podzimu 2018 mluvily dokonce o ztrátě 24.000 pozic.

Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Vše je dalším krokem v plánu generálního ředitele Fordu Jima Hacketta, který razantní proměnu automobilky započal minulý rok na základě nepříznivých výsledků společnosti. Ačkoliv se Fordu minulý rok držel na hladině zisku, prodeje jeho vozů v USA klesly meziročně o 3,5 procenta. Šetření na mnoha frontách má navíc vyrovnat nutné investice do vývoje nových technologií.

Na poli elektrifikace či autonomních technologií byl totiž Ford v posledních letech silně pozadu oproti konkurenčním automobilkám jak v USA, tak v Evropě. Půl miliardy dolarů tak Ford investuje například do amerického start-upu Rivian, který chce na poli elektrických pick-upů a SUV vést boj s kalifornskou Teslou.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků