Velké kroky u Fordu: Automobilka propustí na 7000 zaměstnanců po celém světě

Nejen proměnou modelové nabídky chce Ford ušetřit velké částky, očekávané rušení pracovních míst a propouštění zaměstnanců má započít už v těchto dnech.

Automobilka Ford v tuto chvíli prochází silnou restrukturalizací pod novým vedením, a co započalo razantními změnami modelové nabídky v USA a rovněž v Evropě, nyní pokračuje změnami uvnitř společnosti. K velkému šetření nákladů a stabilizaci finanční toků firmy tak má podle agentury Associated Press přispět i očekávané propouštění zaměstnanců.

Ve službách Fordu má tedy po celém světě ztratit místo na 7000 zaměstnanců, což je přibližně 10 % globální pracovní síly automobilky. Pouze v USA zřejmě Ford propustí kolem 2300 pracovníků. Ačkoliv se tato čísla mohou zdát vysoká, dřívější analýzy z podzimu 2018 mluvily dokonce o ztrátě 24.000 pozic.

Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Vše je dalším krokem v plánu generálního ředitele Fordu Jima Hacketta, který razantní proměnu automobilky započal minulý rok na základě nepříznivých výsledků společnosti. Ačkoliv se Fordu minulý rok držel na hladině zisku, prodeje jeho vozů v USA klesly meziročně o 3,5 procenta. Šetření na mnoha frontách má navíc vyrovnat nutné investice do vývoje nových technologií.

Na poli elektrifikace či autonomních technologií byl totiž Ford v posledních letech silně pozadu oproti konkurenčním automobilkám jak v USA, tak v Evropě. Půl miliardy dolarů tak Ford investuje například do amerického start-upu Rivian, který chce na poli elektrických pick-upů a SUV vést boj s kalifornskou Teslou.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 114 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků