Velké kroky u Fordu: Automobilka propustí na 7000 zaměstnanců po celém světě

Nejen proměnou modelové nabídky chce Ford ušetřit velké částky, očekávané rušení pracovních míst a propouštění zaměstnanců má započít už v těchto dnech.

Automobilka Ford v tuto chvíli prochází silnou restrukturalizací pod novým vedením, a co započalo razantními změnami modelové nabídky v USA a rovněž v Evropě, nyní pokračuje změnami uvnitř společnosti. K velkému šetření nákladů a stabilizaci finanční toků firmy tak má podle agentury Associated Press přispět i očekávané propouštění zaměstnanců.

Ve službách Fordu má tedy po celém světě ztratit místo na 7000 zaměstnanců, což je přibližně 10 % globální pracovní síly automobilky. Pouze v USA zřejmě Ford propustí kolem 2300 pracovníků. Ačkoliv se tato čísla mohou zdát vysoká, dřívější analýzy z podzimu 2018 mluvily dokonce o ztrátě 24.000 pozic.

Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Vše je dalším krokem v plánu generálního ředitele Fordu Jima Hacketta, který razantní proměnu automobilky započal minulý rok na základě nepříznivých výsledků společnosti. Ačkoliv se Fordu minulý rok držel na hladině zisku, prodeje jeho vozů v USA klesly meziročně o 3,5 procenta. Šetření na mnoha frontách má navíc vyrovnat nutné investice do vývoje nových technologií.

Na poli elektrifikace či autonomních technologií byl totiž Ford v posledních letech silně pozadu oproti konkurenčním automobilkám jak v USA, tak v Evropě. Půl miliardy dolarů tak Ford investuje například do amerického start-upu Rivian, který chce na poli elektrických pick-upů a SUV vést boj s kalifornskou Teslou.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků