Velká cena Spojených států ve Formuli 1 končí

Šéf kolotoče Formule 1, Bernie Ecclestone, oznámil, že závody Formule 1 se v příštím roce nepojedou ve Spojených státech na slavném okruhu v Indianolpolis. A jak to tak bývá, důvod je velmi jednoduchý.

Vedení Formule 1 se totiž nedohodlo s vedením slavného okruhu na podmínkách dalšího pořádání nejrychlejších formulových závodů. Navíc dle Ecclestoneho není o Formule 1 ze strany amerických fanoušků zrovna velký zájem a vedení okruhu dává přednost tradičním americkým závodům jako je Indy, NASCAR apod.

Americká strana naopak poukazuje na fakt, že šéf Formule 1 každým rokem výrazně navyšuje finanční požadavky, které majitelé okruhu již nehodlají akceptovat.

Lidem z Formule 1 to může být jedno, jelikož je zde mnoho dalších, kteří rádi zaplatí nemalé peníze za možnost pořádat tyto závody a dokáži hravě překousnout zvyšující se nároky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 14 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků