Velká cena Spojených států ve Formuli 1 končí

Šéf kolotoče Formule 1, Bernie Ecclestone, oznámil, že závody Formule 1 se v příštím roce nepojedou ve Spojených státech na slavném okruhu v Indianolpolis. A jak to tak bývá, důvod je velmi jednoduchý.

Vedení Formule 1 se totiž nedohodlo s vedením slavného okruhu na podmínkách dalšího pořádání nejrychlejších formulových závodů. Navíc dle Ecclestoneho není o Formule 1 ze strany amerických fanoušků zrovna velký zájem a vedení okruhu dává přednost tradičním americkým závodům jako je Indy, NASCAR apod.

Americká strana naopak poukazuje na fakt, že šéf Formule 1 každým rokem výrazně navyšuje finanční požadavky, které majitelé okruhu již nehodlají akceptovat.

Lidem z Formule 1 to může být jedno, jelikož je zde mnoho dalších, kteří rádi zaplatí nemalé peníze za možnost pořádat tyto závody a dokáži hravě překousnout zvyšující se nároky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků