Velká cena Spojených států ve Formuli 1 končí

Šéf kolotoče Formule 1, Bernie Ecclestone, oznámil, že závody Formule 1 se v příštím roce nepojedou ve Spojených státech na slavném okruhu v Indianolpolis. A jak to tak bývá, důvod je velmi jednoduchý.

Vedení Formule 1 se totiž nedohodlo s vedením slavného okruhu na podmínkách dalšího pořádání nejrychlejších formulových závodů. Navíc dle Ecclestoneho není o Formule 1 ze strany amerických fanoušků zrovna velký zájem a vedení okruhu dává přednost tradičním americkým závodům jako je Indy, NASCAR apod.

Americká strana naopak poukazuje na fakt, že šéf Formule 1 každým rokem výrazně navyšuje finanční požadavky, které majitelé okruhu již nehodlají akceptovat.

Lidem z Formule 1 to může být jedno, jelikož je zde mnoho dalších, kteří rádi zaplatí nemalé peníze za možnost pořádat tyto závody a dokáži hravě překousnout zvyšující se nároky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků