Velká Británie: 10 týdnů vězení za 276 km/h na silnici

Rekordman, který byl zachycen policejním radarem, půjde na 10 týdnů do vězení. Tam ho poslal britský soudce, který rozhodoval v kauze Tima Bredyho, kterého zachytily radary, jak si to uhání po silnici v Porsche 911 Turbo, které si navíc bez dovolení půjčil od svého zaměstnavatele.

K vězení je pak třeba připočítat zákaz řízení vozidel na tři roky a povinné znovuabsolvování autoškoly.

Bredy rychlostí 276 km/h překonal doposud platný a policií zaznamenanou rychlost 251 km/h z roku 2003.

Jak je tedy vidět, jiný kraj, jiný mrav. V Německu by mu policisté zasalutovali, ve Španělsku soud rozhodl, že 260 km/h po dálnici není nebezpečné tedy tímto způsobem nepostižitelné, u nás by byl upálen davem a v Británii si půjde na chvíli sednout.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků