Velikonoční trip Jeepu konečně odhaluje účastníky. Nechybí EV s výkonem 634 koní, vzpomínka na Willys ani Bob

Jeep se letošní rok trochu rozšoupl a představil hned sedm nových konceptů, které doplní ještě trojice aut z tuningové show.

Jeep konečně odhalil koncepty, které se zúčastní každoročního velikonočního roadtripu Jeep Moab Easter Safari v utahské poušti. Tento zajímavý off-road event se bude konat od 9. do 17. dubna a účastníci se mohou těšit na deset různorodých konceptů, z toho tři ze SEMA Show, dva od Jeep Performance Parts a pět od samotné automobilky.

Wrangler Magneto 2.0

Vylepšená verze loňského konceptu Magneto. Jedná se o elektromobil, který díky nové architektuře produkuje výkon 466 kW (634 koní), což je oproti loňsku trojnásobná hodnota. Z 0 na 96 km/h prý akceleruje za 2,0 sekundy a krmí jej 70kWh baterie. Průchodnost terénem mu zajišťují 20palcová kola se 40palcovými pneumatikami.

Bob

Základem toho jednoduše pojmenovaného modelu je model Gladiator Rubicon. Bob přišel o B sloupky a dveře a pohání ho 3,0litrový šestiválec vybavený sáním Mopar, který přenáší sílu na kola přes 8stupňový automat. S průchodností terénem pomáhají stejná kola jako u Magneta 2.0, a také nápravy Dynatrac Pro-Rock 60.

Rubicon 20th Anniversary

Jak již název napovídá, jedná se o výroční model, který má pod kapotou osmiválcový motor 392 vybavený sportovními výfuky. Kola má menší, pneumatiky jsou „jen“ 37palcové a zvednutý je o dva palce, tedy zhruba pět centimetrů. S případnými potížemi si ale může poradit navijákem.

’41

Tohle je plug-in hybridní Wrangler 4xe stylizovaný do podoby původního modelu Willys. Zvednutý je o dva palce a nechybí mu ani naviják. Hlavní je tady ale původní zelená barva a nápisy.

Grand Cherokee Trailhawk PHEV

33palcové terénní pneumatiky BFGoodrich jsou tady jediným výrazným prvkem pro cestu mimo zpevněné cesty. Jinak jde spíše o designovku, která se do žádných větších akcích zřejmě pouštět nebude.

Birdcage Concept

První koncept od Jeep Performance Parts v letošní nadílce. Opět je to Wrangler 4xe, ovšem zvednutý o dva palce a na tlumičích Fox. Zajímavý je především klecí Rhino-Rack, na které je velká LED světelná rampa.

D-Coder Concept

Druhý koncept od Jeep Performance Parts je ověnčený pětatřiceti díly z doplňkové výbavy a slouží jako ukázka toho, co všechno tahle divize zahrnuje. Každý díl je natřený červenou barvou a má na sobě QR kód, aby si ho fanoušci mohli snadno dohledat.

SEMA koncepty

Koncepty z automobilové výstavy SEMA jsou tedy tři a jde o Wrangler 4xe ověnčený doplňkovou výbavou, Wrangler Overlook se třetí řadou sedadel a restomod válečného Kaiseru Jeep M725 z roku 1967, který svůj život začal jako ambulantní vůz.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Váš názor Další článek: Rolls-Royce Cullinan od Delta 4x4 nadchne bohaté táborníky. Tuto šílenost si někdo skutečně objednal!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,