Policie bude nekompromisní i během Velikonoc. Zaměří se na piráty i sváteční řidiče

Prázdné silnice lákají některé řidiče k extrémnímu překračování rychlostních omezení. I na ně si letos policie posvítí.

Letošní Velikonoce budou na našich silnicích poněkud netradiční. Každoroční velmi silný provoz bude vzhledem k současnému nouzovému stavu o poznání mírnější. Na opatrnosti bychom ale o velikonočních svátcích slevit neměli. Jarní počasí vyžene ven cyklisty a motocyklisty a objeví se také sváteční řidiči. O zvýšené opatrnosti informuje řidiče i BESIP.

Velikonoce byly tragičtější než loni. Počet obětí nehod se zdvojnásobil

Velikonoce byly tragičtější než loni. Počet obětí nehod se zdvojnásobil

Očekáváme, že intenzita dopravy o letošních svátcích nedosáhne maxim, kterých jsme byli v uplynulých letech svědky, tím spíše však musíme být všichni ještě ostražitější než obvykle. Dlouhodobě byl na Zelený čtvrtek evidován zvýšený počet nehod a také lehce zraněných osob. V souvislosti s plánovaným čtvrtečním otevřením hobbymarketů lze na silnicích očekávat zvýšení intenzity dopravy. Podíl tradičních svátečních řidičů letos zřejmě vzroste i díky tomu, že řada lidí z aktivní populace v posledních týdnech neřídila, což může ovlivnit jejich řidičské návyky. Prosím účastníky silničního provozu o ohleduplnost, předvídavost a vzájemný respekt,“ říká vedoucí oddělení BESIP ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Blíží se změna času na letní. Řidičům v Česku dělá problémy, prevence je přitom snadná

Blíží se změna času na letní. Řidičům v Česku dělá problémy, prevence je přitom snadná

Pozor by měli řidiči dát i na zvýšený počet policejních kontrol. Současný nouzový stav, který výrazně uvolnil silnice, totiž dává prostor řidičům, kteří prázdných silnic rádi využívají a naplno si užívají potenciál svých vozů. V posledních dnech tak Policie eviduje četné případy extrémního porušování dopravních předpisů. Překročení rychlosti o více než 50 km/h ve vesnici není výjimkou. Policejní akce zaměřená na tyto přestupky běží od 1. dubna.

Do rizikové skupiny patří i řidiči jednostopých vozidel. „Počasí je sice krásné, ale vozovky budou pořád studené a špinavé. Po zimě na nich leží větve, písek, štěrk a podobně. Přilnavost je mnohem horší než například v létě. Pro hodně z nás je to první ježdění po zimě. Oči ani hlava ještě nejsou na motorku zvyklé, reakce jsou pomalejší. Návyky, které máte po pár týdnech ježdění automatické, tam ještě nejsou. Pokud někam musíte, tak nespěchejte, rozjíždějte se v klidu, abyste se v pohodě vrátili ke svým blízkým,“ říká motocyklový závodník a ambasador BESIP Lukáš Pešek.

Pravidla silničního provozu do kapsy mají pomoci cizincům. Hodí se ale i nám

Pravidla silničního provozu do kapsy mají pomoci cizincům. Hodí se ale i nám

Loňské Velikonoce týden si vyžádal 6 obětí. Z celkem 1425 nehod bylo 36 osob těžce zraněných a 351 lehce. Nejkritičtější je dle dlouhodobých statistik nedělní Boží hod. Od soboty do pondělí pak měl největší podíl na nehodách alkohol. V období let 2009 až 2018 činil jeho podíl 11,9 %. Letošní statistiky by vzhledem k aktuální situaci mohly být pozitivnější. I tak se ale doporučuje dbát na silnicích zvýšené opatrnosti.

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

dnes | Jan Mička | 60 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

včera | Jan Mička | 105 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků