Velikonoce byly tragičtější než loni. Počet obětí nehod se zdvojnásobil

Statistika úmrtí na silnicích během velikonočních svátků se vůči minulému roku zhoršila.

Velikonoce jsou dle policejních statistik pořád jedním z nejrizikovějších období na silnicích. Ředitelství dopravní policie ČR nyní zveřejnilo předběžná čísla dopravních nehod a jejich následků během letošních Velikonoc. Statistika se bohužel oproti loňsku zhoršila, počet obětí na silnicích se zdvojnásobil.

Vůči loňskému roku tak během svátků v období od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo při nehodách šest lidí, dvakrát více než loni. Také samotný počet nehod se oproti minulému roku zvýšil s registrovanými 937 incidenty. Zraněných bylo letos 282 lidí, přičemž mezi úmrtími se nachází hlavně nejzranitelnější účastníci provozu – tři motorkáři a dva cyklisté.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Stejně jako v minulých letech se policie během svátků zaměřovala především na kontrolu hladiny alkoholu v krvi. Přesto ovšem nehod zaviněným tímto faktorem proti loňskému roku také předběžně narostl. Jízda pod vlivem alkoholu hrála roli u celkem 61 nehod. Informace uvedl ČTK ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Mezi obětmi nehod se nachází i řidič středního věku, který během nedělního odpoledne mezi Mýtem a Strašicemi narazil ve svém autě do stromu. Tragicky dopadla v Karviné i nehoda motorkáře, který dle posledních informací nezvládl ve vysoké rychlosti zatáčku a mimo silnici narazil do skříně plynové přípojky.

Povinná výbava auta: EP schvaluje černé skřínky a asistenty rychlosti

Povinná výbava auta: EP schvaluje černé skřínky a asistenty rychlosti

Stejně jako v minulých letech Policie ČR o svátcích posílila počet hlídek na nejrizikovějších úsecích. Kromě kontroly hladiny alkoholu za volantem se zaměřila stejnou měrou i na užívání drog nebo kontrolovala správné upoutání pasažérů a používání dětských autosedaček ve vozidlech. Tradičně totiž během Velikonoc a probíhajících prázdnin vyjíždí na silnice větší počet rodin.

Ve statistice od roku 2000 jsou stejně jako loni úplným minimem shodné 3 oběti během Velikonoc 2011 a 2013. Vůbec nejtragičtější byly svátky v roce 2003, kdy na silnicích zemřelo 25 lidí.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků