Velikonoce byly tragičtější než loni. Počet obětí nehod se zdvojnásobil

Statistika úmrtí na silnicích během velikonočních svátků se vůči minulému roku zhoršila.

Velikonoce jsou dle policejních statistik pořád jedním z nejrizikovějších období na silnicích. Ředitelství dopravní policie ČR nyní zveřejnilo předběžná čísla dopravních nehod a jejich následků během letošních Velikonoc. Statistika se bohužel oproti loňsku zhoršila, počet obětí na silnicích se zdvojnásobil.

Vůči loňskému roku tak během svátků v období od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo při nehodách šest lidí, dvakrát více než loni. Také samotný počet nehod se oproti minulému roku zvýšil s registrovanými 937 incidenty. Zraněných bylo letos 282 lidí, přičemž mezi úmrtími se nachází hlavně nejzranitelnější účastníci provozu – tři motorkáři a dva cyklisté.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Stejně jako v minulých letech se policie během svátků zaměřovala především na kontrolu hladiny alkoholu v krvi. Přesto ovšem nehod zaviněným tímto faktorem proti loňskému roku také předběžně narostl. Jízda pod vlivem alkoholu hrála roli u celkem 61 nehod. Informace uvedl ČTK ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Mezi obětmi nehod se nachází i řidič středního věku, který během nedělního odpoledne mezi Mýtem a Strašicemi narazil ve svém autě do stromu. Tragicky dopadla v Karviné i nehoda motorkáře, který dle posledních informací nezvládl ve vysoké rychlosti zatáčku a mimo silnici narazil do skříně plynové přípojky.

Povinná výbava auta: EP schvaluje černé skřínky a asistenty rychlosti

Povinná výbava auta: EP schvaluje černé skřínky a asistenty rychlosti

Stejně jako v minulých letech Policie ČR o svátcích posílila počet hlídek na nejrizikovějších úsecích. Kromě kontroly hladiny alkoholu za volantem se zaměřila stejnou měrou i na užívání drog nebo kontrolovala správné upoutání pasažérů a používání dětských autosedaček ve vozidlech. Tradičně totiž během Velikonoc a probíhajících prázdnin vyjíždí na silnice větší počet rodin.

Ve statistice od roku 2000 jsou stejně jako loni úplným minimem shodné 3 oběti během Velikonoc 2011 a 2013. Vůbec nejtragičtější byly svátky v roce 2003, kdy na silnicích zemřelo 25 lidí.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků