Velikonoce byly tragičtější než loni. Počet obětí nehod se zdvojnásobil

Statistika úmrtí na silnicích během velikonočních svátků se vůči minulému roku zhoršila.

Velikonoce jsou dle policejních statistik pořád jedním z nejrizikovějších období na silnicích. Ředitelství dopravní policie ČR nyní zveřejnilo předběžná čísla dopravních nehod a jejich následků během letošních Velikonoc. Statistika se bohužel oproti loňsku zhoršila, počet obětí na silnicích se zdvojnásobil.

Vůči loňskému roku tak během svátků v období od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo při nehodách šest lidí, dvakrát více než loni. Také samotný počet nehod se oproti minulému roku zvýšil s registrovanými 937 incidenty. Zraněných bylo letos 282 lidí, přičemž mezi úmrtími se nachází hlavně nejzranitelnější účastníci provozu – tři motorkáři a dva cyklisté.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Stejně jako v minulých letech se policie během svátků zaměřovala především na kontrolu hladiny alkoholu v krvi. Přesto ovšem nehod zaviněným tímto faktorem proti loňskému roku také předběžně narostl. Jízda pod vlivem alkoholu hrála roli u celkem 61 nehod. Informace uvedl ČTK ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Mezi obětmi nehod se nachází i řidič středního věku, který během nedělního odpoledne mezi Mýtem a Strašicemi narazil ve svém autě do stromu. Tragicky dopadla v Karviné i nehoda motorkáře, který dle posledních informací nezvládl ve vysoké rychlosti zatáčku a mimo silnici narazil do skříně plynové přípojky.

Povinná výbava auta: EP schvaluje černé skřínky a asistenty rychlosti

Povinná výbava auta: EP schvaluje černé skřínky a asistenty rychlosti

Stejně jako v minulých letech Policie ČR o svátcích posílila počet hlídek na nejrizikovějších úsecích. Kromě kontroly hladiny alkoholu za volantem se zaměřila stejnou měrou i na užívání drog nebo kontrolovala správné upoutání pasažérů a používání dětských autosedaček ve vozidlech. Tradičně totiž během Velikonoc a probíhajících prázdnin vyjíždí na silnice větší počet rodin.

Ve statistice od roku 2000 jsou stejně jako loni úplným minimem shodné 3 oběti během Velikonoc 2011 a 2013. Vůbec nejtragičtější byly svátky v roce 2003, kdy na silnicích zemřelo 25 lidí.

Za volantem Porsche Cayenne Coupé: Podvozek už zase čaruje a kouzlí!

Porsche Cayenne Coupé (první svezení)

Méně auta, praktičnosti i místa na zadních sedadlech, ale zato s vyšší cenou. To je ve zkratce druhá karosářská verze modelu Cayenne s poněkud nepatřičným přídomkem Coupé, která právě zakotvila na českém trhu. Ideální příležitost svézt se…

dnes | Miro Mihálik
TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků