Velikonoce byly tragičtější než loni. Počet obětí nehod se zdvojnásobil

Statistika úmrtí na silnicích během velikonočních svátků se vůči minulému roku zhoršila.

Velikonoce jsou dle policejních statistik pořád jedním z nejrizikovějších období na silnicích. Ředitelství dopravní policie ČR nyní zveřejnilo předběžná čísla dopravních nehod a jejich následků během letošních Velikonoc. Statistika se bohužel oproti loňsku zhoršila, počet obětí na silnicích se zdvojnásobil.

Vůči loňskému roku tak během svátků v období od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo při nehodách šest lidí, dvakrát více než loni. Také samotný počet nehod se oproti minulému roku zvýšil s registrovanými 937 incidenty. Zraněných bylo letos 282 lidí, přičemž mezi úmrtími se nachází hlavně nejzranitelnější účastníci provozu – tři motorkáři a dva cyklisté.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Stejně jako v minulých letech se policie během svátků zaměřovala především na kontrolu hladiny alkoholu v krvi. Přesto ovšem nehod zaviněným tímto faktorem proti loňskému roku také předběžně narostl. Jízda pod vlivem alkoholu hrála roli u celkem 61 nehod. Informace uvedl ČTK ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Mezi obětmi nehod se nachází i řidič středního věku, který během nedělního odpoledne mezi Mýtem a Strašicemi narazil ve svém autě do stromu. Tragicky dopadla v Karviné i nehoda motorkáře, který dle posledních informací nezvládl ve vysoké rychlosti zatáčku a mimo silnici narazil do skříně plynové přípojky.

Povinná výbava auta: EP schvaluje černé skřínky a asistenty rychlosti

Povinná výbava auta: EP schvaluje černé skřínky a asistenty rychlosti

Stejně jako v minulých letech Policie ČR o svátcích posílila počet hlídek na nejrizikovějších úsecích. Kromě kontroly hladiny alkoholu za volantem se zaměřila stejnou měrou i na užívání drog nebo kontrolovala správné upoutání pasažérů a používání dětských autosedaček ve vozidlech. Tradičně totiž během Velikonoc a probíhajících prázdnin vyjíždí na silnice větší počet rodin.

Ve statistice od roku 2000 jsou stejně jako loni úplným minimem shodné 3 oběti během Velikonoc 2011 a 2013. Vůbec nejtragičtější byly svátky v roce 2003, kdy na silnicích zemřelo 25 lidí.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 144 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků