Jeep zahajuje sezónu 2019. Již tradičně představil unikátní koncepty

Jeden si můžete koupit, jeden si jednou možná budete moci koupit a jeden má motor z Hellcatu. Ale všechny jsou naprosto boží!

Automobilka Jeep každoročně pořádá zajímavý závod Moab Easter Safari v okolí města Moab v Utahu. Tento velikonoční roadtrip slouží jako otevírání off-road sezóny a ze skladů americké automobilky na něj vždy vytáhnou spoustu zajímavých konceptů. A jak si můžete všimnout, Jeep je pořád kategorie sama pro sebe.

Jeepy Renegade a Compass dostávají hybridní techniku. Mohou mít až 240 koní

Jeepy Renegade a Compass dostávají hybridní techniku. Mohou mít až 240 koní

Čtyřkolkové terénní hrátky trvají celý týden. Tento festival aut hrabajících se z písku je celosvětově velmi populární a vždy se najde spousta nadšenců, kteří jej se svými vozy absolvují. Letošní one-off koncepty se nesly v duchu nového modelu Gladiator, který vychází ze slavného Wrangleru. Šest letošních konceptů postavil Jeep ve spolupráci se společností Mopar.

Jeep Wayout

Tento kousek se nechal inspirovat vojenskou minulostí Jeepu a byl navržen pro dobrodružné cesty. Na 17palcových kolech má 37palcové pneumatiky do těžkého terénu. Vojenskou zelenou barvu Gator Green lze navíc zvolit i pro produkční Gladiatory. Má úprava na spaní, výkonné LED světlomety a naviják na 5,5 tuny. Tohle může snad kamkoliv!

Koncept Tonale je Jeep s hybridní technikou v obleku od Alfy Romeo

Koncept Tonale je Jeep s hybridní technikou v obleku od Alfy Romeo

Jeep Flatbill

Tento vůz je navržen pro fanoušky motokrosového sportu. Jeep jej postavil tak, aby milovníci jedné stopy mohli odvézt své miláčky i do té největší divočiny. Karbonová kapota, zvýšený podvozek, 40palcové pneumatiky a nápravy Dynatrac Pro-Rock 60. To jsou hlavní poznávací znaky.

Jeep M-715 Five Quarter

Toto je ovšem velmi unikátní záležitost. Jedná se o takzvaný restomod, čili to, co dělá například Singer. Pod starým kabátem se skrývá nová technika a Jeep tak odkazuje na původní model Gladiator, který se vyráběl v letech 1962 až 1988. Pod kapotou není motor 3.6 V6 jako u předchozích dvou verzí, ale 6.2 V8 z Hellcatu s výkonem 521 kW (721 koní).

Takto Jeep testoval nový Gladiator. Podívejte se, co všechno dokáže

Takto Jeep testoval nový Gladiator. Podívejte se, co všechno dokáže

Jeep Gladiator Gravity

Možná si vybavíte takzvané „Rock Climbers“. Jde o extrémně upravené vozy, které jsou schopné vydrápat se na téměř jakoukoliv skálu. Mopar se nechal inspirovat právě těmito bestiemi a přináší speciální paket pro Gladiator. Ano, na rozdíl od předchozích kreací si tuto můžete pořídit. Stačí svůj Gladiator na chvíli svěřit Moparu a zaplatit 8000 dolarů.

Jeep JT Scrambler

Tady jde čistě o odkaz na limitovanou edici Jeep CJ8 Scrambler z 80. let. S původním vozem souhlasí bílá barva s oranžovými polepy, zlatými koly a bílo-hnědým interiérem. Na rámu na korbě se pak nachází čtveřice přídavných LED světlometů. Pod kapotou je, jako ve většině případů, motor 3.6 V6.

Jeep se vrací mezi pick-upy. Nový Gladiator je plánován i pro evropský trh

Jeep se vrací mezi pick-upy. Nový Gladiator je plánován i pro evropský trh

Jeep J6

Opět další odkaz, tentokrát na požírače pouští ze 70. let. Tento vůz stojí na Wrangleru, nikoli na Gladiatoru z důvodu menší zástavby a pouze jednoho páru dveří. Jeep neplánuje tento vůz vyrábět, ale bude prý bedlivě naslouchat zákazníkům. Pokud bude poptávka po tomto voze vysoká, zváží produkční verzi dvoudveřového pickupu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků