Vedení Cadillacu se prohnalo po okruhu v prototypech. Jsou to rivalové divize M?

Cadillac o ostrých sedanech ví docela hodně a vzhledem k nedávno představeným výchozím modelům se rivalita s divizemi BMW M a Mercedes-AMG vyloženě nabízí.

Řada V americké automobilky Cadillac nedávno přivítala dva nové členy. Menší model CT4-V si to chce rozdat s BMW řady 3. CT5 pak míří na pětkovou řadu. Oba vozy disponují slušným výkonem a slibují sportovněji laděné svezení. V Cadillacu nám však zřejmě ještě nepředstavili všechny plány.

Cadillac ukázal rivala BMW řady 3. Nové CT4-V má 2,7litrový čtyřválec a 320 koní

Cadillac ukázal rivala BMW řady 3. Nové CT4-V má 2,7litrový čtyřválec a 320 koní

Při závodě Chevrolet Detroit Grand Prix, který se jel minulý víkend, se totiž prezident automobilky Mark Reuss s viceprezidentem Kenem Morrisem prohnali v maskovaných prototypech po dráze. Testovací muly sdílely stejné kontury s nedávno představenými vozy, jen to z nich trochu víc burácelo.

Je jasné, že se Cadillac chystá naservírovat ostřejší verze svých nově představených modelů. Zatím těžko říct, co se objeví pod kapotou. Portfolio amerických motorů je více než široké a je dost možné, že se objeví i motor 4.2 V8 z většího modelu CT6-V.

Cadillac ukázal rivala pro BMW řady 5: Nový sedan CT5 dostane twin-turbo šestiválec

Cadillac ukázal rivala pro BMW řady 5: Nový sedan CT5 dostane twin-turbo šestiválec

Oznámení ostrých verzí je logické. Když už se chcete porovnávat s „bimmery“, měli byste mít i kladivo na jejich ostré verze z divize M. Počkejme si ale na oficiální odhalení.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků