Vedení Cadillacu se prohnalo po okruhu v prototypech. Jsou to rivalové divize M?

Cadillac o ostrých sedanech ví docela hodně a vzhledem k nedávno představeným výchozím modelům se rivalita s divizemi BMW M a Mercedes-AMG vyloženě nabízí.

Řada V americké automobilky Cadillac nedávno přivítala dva nové členy. Menší model CT4-V si to chce rozdat s BMW řady 3. CT5 pak míří na pětkovou řadu. Oba vozy disponují slušným výkonem a slibují sportovněji laděné svezení. V Cadillacu nám však zřejmě ještě nepředstavili všechny plány.

Cadillac ukázal rivala BMW řady 3. Nové CT4-V má 2,7litrový čtyřválec a 320 koní

Cadillac ukázal rivala BMW řady 3. Nové CT4-V má 2,7litrový čtyřválec a 320 koní

Při závodě Chevrolet Detroit Grand Prix, který se jel minulý víkend, se totiž prezident automobilky Mark Reuss s viceprezidentem Kenem Morrisem prohnali v maskovaných prototypech po dráze. Testovací muly sdílely stejné kontury s nedávno představenými vozy, jen to z nich trochu víc burácelo.

Je jasné, že se Cadillac chystá naservírovat ostřejší verze svých nově představených modelů. Zatím těžko říct, co se objeví pod kapotou. Portfolio amerických motorů je více než široké a je dost možné, že se objeví i motor 4.2 V8 z většího modelu CT6-V.

Cadillac ukázal rivala pro BMW řady 5: Nový sedan CT5 dostane twin-turbo šestiválec

Cadillac ukázal rivala pro BMW řady 5: Nový sedan CT5 dostane twin-turbo šestiválec

Oznámení ostrých verzí je logické. Když už se chcete porovnávat s „bimmery“, měli byste mít i kladivo na jejich ostré verze z divize M. Počkejme si ale na oficiální odhalení.

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

včera | Svět motorů | 48 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků