Vectra GTS - nejrychlejší opel konečně na českém trhu

Druhá karosářská varianta vozu Opel Vectra byla uvedena na český trh. GTS není jen synonymem dynamiky, rychlosti a výjimečnosti. Je to vůz, který je svým charakterem určen především mladým a aktivním zákazníkům. Umocňují to nejen sportovní prvky jako snížený podvozek, velké otvory pro přívod vzduchu, upravená mřížka přední masky a zadní spoiler, ale také pětidveřová karoserie (hatchback), která vůz více prosvětluje a nechá tak vyniknout jejímu klínovitému profilu.

Zájemci mohou volit ze čtyř pohonných jednotek. Spodní hranici nabídky tvoří zážehové čtyřválce 1,8 l (122 koní), 2,2 l (147 koní) a vznětový turbodiesel 2,2 DTI (122 koní). Vrcholem celé řady GTS je pak zážehový šestiválec 3,2, který vozu uděluje maximální rychlost až 248 km/h, čímž se stává nejrychlejším sériovým opelem na světě. Z 0-100 km/h dokáže zrychlit za 7,5 s. Vectra GTS se prodává ve dvou stupních výbav (GTS a GTS Elegance), nejsilnější model (3,2 V6) lze pořídit od 879 900 Kč.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků