Ve Velké Británii možná zavedou speciální řidičáky pro vozy 4x4

Automobiloví odborníci přišli ve Velké Británii s myšlenkou, že by řidiči, kteří si hodlají zakoupit vůz 4x4, museli projít speciálním kurzem, za který by dostali osvědčení, které by je opravňovalo k řízení těchto vozů. Dle odborníků většina běžných řidičů neumí využít tento náhon a ani netuší, jak ovládat vůz této koncepce. Navíc díky poslední módní vlně se podíl vozů s pohonem všech kol dramaticky zvyšuje a tyto vozy v běžném provozu zcela postrádají smysl. Než pak zavádět nějaké speciální daně pro tyto vozy, bude jednodušší, aby budoucí majitel prošel speciálním kurzem, kde by musel ukázat, že má na to, aby zvládnul takový vůz.

Povinnost projít podobným kurzem by pak prý odradila většinu zákazníků, kteří si tyto vozy kupují pouze jako doplněk a nikdy nevyužijí jejich potenciál. Vozy s náhonem všech kol se pak proti standardním vozům s jednou poháněnou nápravou vyznačují vyšší spotřebou a navíc velká města postupně zaplavují velké vozy, které tam nepatří.

Zda se tato myšlenka přenese do praxe nelze prozatím říci, ovšem již na první pohled je pošetilá jako všechny podobné způsoby "umělého ovlivňování poptávky" po vozech kategorií SUV a off-road. Těžko by autoři toto "řešení" obhajovali před veřejností, protože pak by bylo třeba speciálního kurzu pro vozy se zadním náhonem i předním náhonem, protože každé má své specifické chování, které u ostatních koncepcí nenajdete.

Myslíte si, že tato "nová myšlenka" by měla vejít do reálného života, nebo je to nesmysl?
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků