Ve Velké Británii možná zavedou speciální řidičáky pro vozy 4x4

Automobiloví odborníci přišli ve Velké Británii s myšlenkou, že by řidiči, kteří si hodlají zakoupit vůz 4x4, museli projít speciálním kurzem, za který by dostali osvědčení, které by je opravňovalo k řízení těchto vozů. Dle odborníků většina běžných řidičů neumí využít tento náhon a ani netuší, jak ovládat vůz této koncepce. Navíc díky poslední módní vlně se podíl vozů s pohonem všech kol dramaticky zvyšuje a tyto vozy v běžném provozu zcela postrádají smysl. Než pak zavádět nějaké speciální daně pro tyto vozy, bude jednodušší, aby budoucí majitel prošel speciálním kurzem, kde by musel ukázat, že má na to, aby zvládnul takový vůz.

Povinnost projít podobným kurzem by pak prý odradila většinu zákazníků, kteří si tyto vozy kupují pouze jako doplněk a nikdy nevyužijí jejich potenciál. Vozy s náhonem všech kol se pak proti standardním vozům s jednou poháněnou nápravou vyznačují vyšší spotřebou a navíc velká města postupně zaplavují velké vozy, které tam nepatří.

Zda se tato myšlenka přenese do praxe nelze prozatím říci, ovšem již na první pohled je pošetilá jako všechny podobné způsoby "umělého ovlivňování poptávky" po vozech kategorií SUV a off-road. Těžko by autoři toto "řešení" obhajovali před veřejností, protože pak by bylo třeba speciálního kurzu pro vozy se zadním náhonem i předním náhonem, protože každé má své specifické chování, které u ostatních koncepcí nenajdete.

Myslíte si, že tato "nová myšlenka" by měla vejít do reálného života, nebo je to nesmysl?
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků