Ve Velké Británii budou testovat LED přechody pro chodce

Britští řidiči se již v brzké době setkají se svatozáři nad silnici. Britští silničáři totiž začnou testovat na vybraných silnicích nové systémy přechodu pro chodce, které mají posunout bezpečnost těchto přechodů opět o něco kupředu. Systém je založen na speciálních LED, které budou umístěny v povrchu silnice a budou vytvářet jakousi světelnou auru, která bude velmi dobře viditelná při jakémkoli počasí. Tento systém navíc velmi dobře osvětlí případného chodce a ten tak bude viděn z výrazně větší vzdálenosti, než při použití klasického osvětlení nad přechody. Dle dostupných informací, by měl být chodec vidět stejně dobře jako při použití reflexní vesty. Další výhodou tohoto systému je velmi malá energetická náročnost a také fakt, že tyto LED mají velmi malý dosah a neoslňují tak přilehlé domy, nebo řidiče.

Kombinace dobře viditelného přechodu pro chodce za jakéhokoli počasí a výborného osvětlení chodce má přispět ke zlepšení bezpečnosti při nočním přecházení silnice. Silničáři také zvažují testování stejného systému, ovšem s tím, že daný přechod by měl dvojí osvětlení. Jednou barvou by svítil v případě, že u přechodu, nebo na přechodu nikdo není a jinou barvou by svítili v případě, že by po něm přecházel chodec. Tento systém si však na ostré testy ještě počká.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 72 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků