Ve Velké Británii budou testovat LED přechody pro chodce

Britští řidiči se již v brzké době setkají se svatozáři nad silnici. Britští silničáři totiž začnou testovat na vybraných silnicích nové systémy přechodu pro chodce, které mají posunout bezpečnost těchto přechodů opět o něco kupředu. Systém je založen na speciálních LED, které budou umístěny v povrchu silnice a budou vytvářet jakousi světelnou auru, která bude velmi dobře viditelná při jakémkoli počasí. Tento systém navíc velmi dobře osvětlí případného chodce a ten tak bude viděn z výrazně větší vzdálenosti, než při použití klasického osvětlení nad přechody. Dle dostupných informací, by měl být chodec vidět stejně dobře jako při použití reflexní vesty. Další výhodou tohoto systému je velmi malá energetická náročnost a také fakt, že tyto LED mají velmi malý dosah a neoslňují tak přilehlé domy, nebo řidiče.

Kombinace dobře viditelného přechodu pro chodce za jakéhokoli počasí a výborného osvětlení chodce má přispět ke zlepšení bezpečnosti při nočním přecházení silnice. Silničáři také zvažují testování stejného systému, ovšem s tím, že daný přechod by měl dvojí osvětlení. Jednou barvou by svítil v případě, že u přechodu, nebo na přechodu nikdo není a jinou barvou by svítili v případě, že by po něm přecházel chodec. Tento systém si však na ostré testy ještě počká.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků