Ve Velké Británii budou testovat LED přechody pro chodce

Britští řidiči se již v brzké době setkají se svatozáři nad silnici. Britští silničáři totiž začnou testovat na vybraných silnicích nové systémy přechodu pro chodce, které mají posunout bezpečnost těchto přechodů opět o něco kupředu. Systém je založen na speciálních LED, které budou umístěny v povrchu silnice a budou vytvářet jakousi světelnou auru, která bude velmi dobře viditelná při jakémkoli počasí. Tento systém navíc velmi dobře osvětlí případného chodce a ten tak bude viděn z výrazně větší vzdálenosti, než při použití klasického osvětlení nad přechody. Dle dostupných informací, by měl být chodec vidět stejně dobře jako při použití reflexní vesty. Další výhodou tohoto systému je velmi malá energetická náročnost a také fakt, že tyto LED mají velmi malý dosah a neoslňují tak přilehlé domy, nebo řidiče.

Kombinace dobře viditelného přechodu pro chodce za jakéhokoli počasí a výborného osvětlení chodce má přispět ke zlepšení bezpečnosti při nočním přecházení silnice. Silničáři také zvažují testování stejného systému, ovšem s tím, že daný přechod by měl dvojí osvětlení. Jednou barvou by svítil v případě, že u přechodu, nebo na přechodu nikdo není a jinou barvou by svítili v případě, že by po něm přecházel chodec. Tento systém si však na ostré testy ještě počká.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků