Ve střední a východní Evropě se loni vyrobilo přes 6 mil. aut

Střední a východní Evropa se postupně stává významným hráčem na poli výroby vozů. Za loňský rok se ve státech tohoto regionu vyrobilo necelých 6,2 mil. osobních a užitkových vozů, což představuje nárůst o 18,7 procenta. Celosvětový růst přitom byl pouze 5,5 procenta.

Lídrem v tempu růstu je pak Slovensko a Maďarsko, kde se spustila výroba v nových závodech. Tempo růstu se má však zmírnit, jelikož všechny hlavní továrny jsou již postaveny a česká továrna Hyundai již situaci tolik nezmění. Automobilky se  v daném regionu budou v blízké budoucnosti zabývat spíše navýšením výrobních kapacit současných závodů, ale přímé výstavby zcela nových továren nejsou na pořadu dne.

Blok východní a střední Evropy se tak v současnosti podílí na celosvětové produkci osobních vozů zhruba deseti procenty a na produkci užitkových vozů se podílí zhruba pěti procenty.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků