Ve střední a východní Evropě se loni vyrobilo přes 6 mil. aut

Střední a východní Evropa se postupně stává významným hráčem na poli výroby vozů. Za loňský rok se ve státech tohoto regionu vyrobilo necelých 6,2 mil. osobních a užitkových vozů, což představuje nárůst o 18,7 procenta. Celosvětový růst přitom byl pouze 5,5 procenta.

Lídrem v tempu růstu je pak Slovensko a Maďarsko, kde se spustila výroba v nových závodech. Tempo růstu se má však zmírnit, jelikož všechny hlavní továrny jsou již postaveny a česká továrna Hyundai již situaci tolik nezmění. Automobilky se  v daném regionu budou v blízké budoucnosti zabývat spíše navýšením výrobních kapacit současných závodů, ale přímé výstavby zcela nových továren nejsou na pořadu dne.

Blok východní a střední Evropy se tak v současnosti podílí na celosvětové produkci osobních vozů zhruba deseti procenty a na produkci užitkových vozů se podílí zhruba pěti procenty.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků