Ve střední a východní Evropě se loni vyrobilo přes 6 mil. aut

Střední a východní Evropa se postupně stává významným hráčem na poli výroby vozů. Za loňský rok se ve státech tohoto regionu vyrobilo necelých 6,2 mil. osobních a užitkových vozů, což představuje nárůst o 18,7 procenta. Celosvětový růst přitom byl pouze 5,5 procenta.

Lídrem v tempu růstu je pak Slovensko a Maďarsko, kde se spustila výroba v nových závodech. Tempo růstu se má však zmírnit, jelikož všechny hlavní továrny jsou již postaveny a česká továrna Hyundai již situaci tolik nezmění. Automobilky se  v daném regionu budou v blízké budoucnosti zabývat spíše navýšením výrobních kapacit současných závodů, ale přímé výstavby zcela nových továren nejsou na pořadu dne.

Blok východní a střední Evropy se tak v současnosti podílí na celosvětové produkci osobních vozů zhruba deseti procenty a na produkci užitkových vozů se podílí zhruba pěti procenty.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků