Ve Spojených státech byla zahájena výroba vozu Mazda6

Mazda North American Operations (MNAO) 18. října t.r. slavnostně zahájila výrobu nové Mazdy6 v továrně AutoAllicance International, Inc. (AAI) ve Flat Rock, Michiganu.

První Mazdu6 ve žluté barvě přivítal Charlie Hughes, president MNAO, Phil Spender, president AAI, Takashi Yamanouchi, předseda správní rady AII a současně ředitel Mazda Motor Corporation v Japonsku, a téměř na 2.000 zaměstnanců továrny.
   
Ve svém projevu k zaměstnancům AAI řekl Charlie Hughes: „Práce každého z vás je nesmírně důležitá nejenom pro úspěšné uvedení vozu Mazda6, ale i pro celkovou budoucnost značky Mazda.“  A dále dodal: „Již nyní se ukazuje, že Mazda6 získává na popularitě. My zde v AAI se věnuje výrobě, a to v nejvyšší kvalitě a jsme na cestě k tomu, abychom se stali vedoucím automobilovým výrobcem na konkurenčním trhu USA.“

Při přípravě na zahájení výroby Mazdy6 v USA prošlo 200 zaměstnanců AAI tréninkem v japonské továrně v Hofu, kde se Mazda6 vyrábí pro evropský, asijský a další trhy. Zkušenosti, které takto zaměstnanci AAI získali v Japonsku, byly po jejich návratu přeneseny na spolupracovníky.

O vysoce profesionálním přístupu svědčí i další podpora ze strany Mazda Motor Corporation, když společnost vyslala do USA do továrny AAI více než 100 inženýrů, kteří po dobu jednoho roku budou dohlížet na kvalitu výroby, aby tato byla v souladu s přísnými standardy značky Mazda.

První vozy Mazda6 se v dealerské síti v USA objevují právě v těchto dnech.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků