Ve Spojených státech byla zahájena výroba vozu Mazda6

Mazda North American Operations (MNAO) 18. října t.r. slavnostně zahájila výrobu nové Mazdy6 v továrně AutoAllicance International, Inc. (AAI) ve Flat Rock, Michiganu.

První Mazdu6 ve žluté barvě přivítal Charlie Hughes, president MNAO, Phil Spender, president AAI, Takashi Yamanouchi, předseda správní rady AII a současně ředitel Mazda Motor Corporation v Japonsku, a téměř na 2.000 zaměstnanců továrny.
   
Ve svém projevu k zaměstnancům AAI řekl Charlie Hughes: „Práce každého z vás je nesmírně důležitá nejenom pro úspěšné uvedení vozu Mazda6, ale i pro celkovou budoucnost značky Mazda.“  A dále dodal: „Již nyní se ukazuje, že Mazda6 získává na popularitě. My zde v AAI se věnuje výrobě, a to v nejvyšší kvalitě a jsme na cestě k tomu, abychom se stali vedoucím automobilovým výrobcem na konkurenčním trhu USA.“

Při přípravě na zahájení výroby Mazdy6 v USA prošlo 200 zaměstnanců AAI tréninkem v japonské továrně v Hofu, kde se Mazda6 vyrábí pro evropský, asijský a další trhy. Zkušenosti, které takto zaměstnanci AAI získali v Japonsku, byly po jejich návratu přeneseny na spolupracovníky.

O vysoce profesionálním přístupu svědčí i další podpora ze strany Mazda Motor Corporation, když společnost vyslala do USA do továrny AAI více než 100 inženýrů, kteří po dobu jednoho roku budou dohlížet na kvalitu výroby, aby tato byla v souladu s přísnými standardy značky Mazda.

První vozy Mazda6 se v dealerské síti v USA objevují právě v těchto dnech.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků