Ve špinavém skladu se našla obrovská sbírka aut. Leží pod prachem a bez péče

Majitele této sbírky automobilů byste mohli nazvat zlým dvojčetem Jaye Lena.

Asi 300 klasických vozů včetně závoďáků, unikátních přestaveb, prototypů a dalších zajímavostí. To vše v několika halách, pod prachem, bez osvětlení a jakékoliv péče. Takto vypadá kolekce jistého sběratele z USA, na jehož ukrytý majetek mohl nahlédnout známý expert na detailing vozů Larry Kosilla z YouTube kanálu Ammo NYC.

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Ať se vám to líbí, nebo ne, osud některých legendárních a vysoce ceněných automobilů vždy padá na jednotlivém majiteli a jeho zodpovědnosti. Na jedné straně tedy můžete mít celebritu Jaye Lena, který o svou sbírku stovek aut pečuje s neuvěřitelným nadšením a provozuje vlastní dílnu. A na druhé straně existují majitelé, v jejichž rukách dopadnou i ty nejcennější kusy automobilové historie velice bídně. Ať už z jakýchkoliv důvodů.

Staré Ameriky jsou v této kolekci evergreenem, nechybí hot-rody, závodní auta ze série IMSA a Can-Am, ale rovněž nechybí známá evropská exotika nejvyšší třídy – limuzíny Rolls-Royce, Ferrari 288 GTO, Daytona hned v několika kusech, Testarossy, Lamborghini Countach, Diablo či LM002, upravená Porsche 911 i Mercedesy a řada dalších. Jedním z vrcholů byste mohli označit i extrémně vzácné Bizzarrini P538.

Našlo se místo, kde umírají legendární sportovní auta. A nejen ta evropská

Našlo se místo, kde umírají legendární sportovní auta. A nejen ta evropská

Stovky odložených, nepoužívaných a zaprášených aut za miliony dolarů nicméně čeká trochu světlejší zítřek. Pozitivně tedy zní, že Larryho z Ammo NYC kontaktoval majitel sbírky s tím, že chce začít svá auta rozprodávat a zajistit jim další život. Právě s uvedením vozů do prezentování hodného stavu tak bude odborník na detailing pomáhat. Na nejzajímavější spatřené kousky se podívejte v galerii.

S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků
Minitest Toyota Corolla GR Sport TS: Konečně už sportovně jenom vypadá

Toyota Corolla GR Sport TS

Když jsme se s označením GR Sport viděli naposledy, nebylo to zrovna příjemné setkání. Toyota nám ale teď dokázala, že to s ním myslí vážně.

26.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 43 příspěvků