Ve špinavém skladu se našla obrovská sbírka aut. Leží pod prachem a bez péče

Majitele této sbírky automobilů byste mohli nazvat zlým dvojčetem Jaye Lena.

Asi 300 klasických vozů včetně závoďáků, unikátních přestaveb, prototypů a dalších zajímavostí. To vše v několika halách, pod prachem, bez osvětlení a jakékoliv péče. Takto vypadá kolekce jistého sběratele z USA, na jehož ukrytý majetek mohl nahlédnout známý expert na detailing vozů Larry Kosilla z YouTube kanálu Ammo NYC.

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Ať se vám to líbí, nebo ne, osud některých legendárních a vysoce ceněných automobilů vždy padá na jednotlivém majiteli a jeho zodpovědnosti. Na jedné straně tedy můžete mít celebritu Jaye Lena, který o svou sbírku stovek aut pečuje s neuvěřitelným nadšením a provozuje vlastní dílnu. A na druhé straně existují majitelé, v jejichž rukách dopadnou i ty nejcennější kusy automobilové historie velice bídně. Ať už z jakýchkoliv důvodů.

Staré Ameriky jsou v této kolekci evergreenem, nechybí hot-rody, závodní auta ze série IMSA a Can-Am, ale rovněž nechybí známá evropská exotika nejvyšší třídy – limuzíny Rolls-Royce, Ferrari 288 GTO, Daytona hned v několika kusech, Testarossy, Lamborghini Countach, Diablo či LM002, upravená Porsche 911 i Mercedesy a řada dalších. Jedním z vrcholů byste mohli označit i extrémně vzácné Bizzarrini P538.

Našlo se místo, kde umírají legendární sportovní auta. A nejen ta evropská

Našlo se místo, kde umírají legendární sportovní auta. A nejen ta evropská

Stovky odložených, nepoužívaných a zaprášených aut za miliony dolarů nicméně čeká trochu světlejší zítřek. Pozitivně tedy zní, že Larryho z Ammo NYC kontaktoval majitel sbírky s tím, že chce začít svá auta rozprodávat a zajistit jim další život. Právě s uvedením vozů do prezentování hodného stavu tak bude odborník na detailing pomáhat. Na nejzajímavější spatřené kousky se podívejte v galerii.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků