Ve špinavém skladu se našla obrovská sbírka aut. Leží pod prachem a bez péče

Majitele této sbírky automobilů byste mohli nazvat zlým dvojčetem Jaye Lena.

Asi 300 klasických vozů včetně závoďáků, unikátních přestaveb, prototypů a dalších zajímavostí. To vše v několika halách, pod prachem, bez osvětlení a jakékoliv péče. Takto vypadá kolekce jistého sběratele z USA, na jehož ukrytý majetek mohl nahlédnout známý expert na detailing vozů Larry Kosilla z YouTube kanálu Ammo NYC.

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Ať se vám to líbí, nebo ne, osud některých legendárních a vysoce ceněných automobilů vždy padá na jednotlivém majiteli a jeho zodpovědnosti. Na jedné straně tedy můžete mít celebritu Jaye Lena, který o svou sbírku stovek aut pečuje s neuvěřitelným nadšením a provozuje vlastní dílnu. A na druhé straně existují majitelé, v jejichž rukách dopadnou i ty nejcennější kusy automobilové historie velice bídně. Ať už z jakýchkoliv důvodů.

Staré Ameriky jsou v této kolekci evergreenem, nechybí hot-rody, závodní auta ze série IMSA a Can-Am, ale rovněž nechybí známá evropská exotika nejvyšší třídy – limuzíny Rolls-Royce, Ferrari 288 GTO, Daytona hned v několika kusech, Testarossy, Lamborghini Countach, Diablo či LM002, upravená Porsche 911 i Mercedesy a řada dalších. Jedním z vrcholů byste mohli označit i extrémně vzácné Bizzarrini P538.

Našlo se místo, kde umírají legendární sportovní auta. A nejen ta evropská

Našlo se místo, kde umírají legendární sportovní auta. A nejen ta evropská

Stovky odložených, nepoužívaných a zaprášených aut za miliony dolarů nicméně čeká trochu světlejší zítřek. Pozitivně tedy zní, že Larryho z Ammo NYC kontaktoval majitel sbírky s tím, že chce začít svá auta rozprodávat a zajistit jim další život. Právě s uvedením vozů do prezentování hodného stavu tak bude odborník na detailing pomáhat. Na nejzajímavější spatřené kousky se podívejte v galerii.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 62 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků