Ve kterých autech se nejvíce bourá? Světové pojišťovny vytasily data

Amerika, Belgie a Velká Británie sdílí statistiky pojišťoven, aby vyšlo najevo, ve kterých automobilech se nejčastěji bourá. Prémiové značky zde moc nehledejte.

Když začnete přemýšlet o tom, které automobily nejčastěji bourají, asi vás jako první napadnou nějaké prémiové značky. Před očima máte určitě spoustu mladíků ve starých BMW a Hondách, kteří křižují silnice a každou chvíli je někdo tahá ze strouhy. V Americe si pak za stejného scénáře představují v podstatě to samé.

Jak jezdit za silného deště? Expert radí, jak se vyhnout krizovým situacím

Jak jezdit za silného deště? Expert radí, jak se vyhnout krizovým situacím

Podle amerického průzkumu pojišťovny Insurify však vychází, že tomu tak není. „Nejbouranějším“ autem v Americe je Subaru Crosstrek, kterého následují Honda HR-V a Hyundai Elantra GT (u nás nedostupná). Proč zrovna tyto vozidla? V Americe jde o dostupná auta a lidé si je často kupují jako své první vozy.

Tito řidiči se pak podle všeho dostávají do karambolů častěji než vlastníci prémiových automobilů s velkým egem, kteří překračují povolenou rychlost a svým jednáním na silnici ohrožují ostatní. Tento výzkum pak reflektuje britská studie od společnosti GoCompare, která porovnává ta samá data.

Fatálních nehod na železničních přejezdech přibývá. Řešení vyjde na desítky milionů

Fatálních nehod na železničních přejezdech přibývá. Řešení vyjde na desítky milionů

Ta zase připravila list třiceti automobilů, které se nejčastěji objevují v automobilové nehodě. První místo obsadila Toyota Prius. Následují ji Citroën Saxo a dvojice BMW (330d a 530d). V Belgii jsou zase k nehodám nejvíce náchylné automobily značek Seat, Volkswagen a Ford. Tam to má ale co dělat s celkovou popularitou koncernu VW.

Jak tedy vidíte, záznamy z celého světa říkají, že nezáleží na tom, jaké auto řídíte. Vždy to závisí na tom, která značka je v dané zemi oblíbená a kolik se jich celkově na silnicích pohybuje. O nás se zase musí ve světě říkat, že u nás nejčastěji bourají vozy značky Škoda. Na potvrzení si ale budeme muset počkat na český průzkum.

Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 69 příspěvků
Minitest Lexus RC 300h F Sport: Mohl být skvělý, ale doplatil na zvrácenost doby

Lexus RC 300h F Sport

Nejkratší cesta do srdce chlapa nevede mezi žebry, ale skrze krásné auto. A tohle si vás prostě získá!

11.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 147 příspěvků