Ve kterých autech se nejvíce bourá? Světové pojišťovny vytasily data

Amerika, Belgie a Velká Británie sdílí statistiky pojišťoven, aby vyšlo najevo, ve kterých automobilech se nejčastěji bourá. Prémiové značky zde moc nehledejte.

Když začnete přemýšlet o tom, které automobily nejčastěji bourají, asi vás jako první napadnou nějaké prémiové značky. Před očima máte určitě spoustu mladíků ve starých BMW a Hondách, kteří křižují silnice a každou chvíli je někdo tahá ze strouhy. V Americe si pak za stejného scénáře představují v podstatě to samé.

Jak jezdit za silného deště? Expert radí, jak se vyhnout krizovým situacím

Jak jezdit za silného deště? Expert radí, jak se vyhnout krizovým situacím

Podle amerického průzkumu pojišťovny Insurify však vychází, že tomu tak není. „Nejbouranějším“ autem v Americe je Subaru Crosstrek, kterého následují Honda HR-V a Hyundai Elantra GT (u nás nedostupná). Proč zrovna tyto vozidla? V Americe jde o dostupná auta a lidé si je často kupují jako své první vozy.

Tito řidiči se pak podle všeho dostávají do karambolů častěji než vlastníci prémiových automobilů s velkým egem, kteří překračují povolenou rychlost a svým jednáním na silnici ohrožují ostatní. Tento výzkum pak reflektuje britská studie od společnosti GoCompare, která porovnává ta samá data.

Fatálních nehod na železničních přejezdech přibývá. Řešení vyjde na desítky milionů

Fatálních nehod na železničních přejezdech přibývá. Řešení vyjde na desítky milionů

Ta zase připravila list třiceti automobilů, které se nejčastěji objevují v automobilové nehodě. První místo obsadila Toyota Prius. Následují ji Citroën Saxo a dvojice BMW (330d a 530d). V Belgii jsou zase k nehodám nejvíce náchylné automobily značek Seat, Volkswagen a Ford. Tam to má ale co dělat s celkovou popularitou koncernu VW.

Jak tedy vidíte, záznamy z celého světa říkají, že nezáleží na tom, jaké auto řídíte. Vždy to závisí na tom, která značka je v dané zemi oblíbená a kolik se jich celkově na silnicích pohybuje. O nás se zase musí ve světě říkat, že u nás nejčastěji bourají vozy značky Škoda. Na potvrzení si ale budeme muset počkat na český průzkum.

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 101 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků