VC Maďarska může rozhodnout o titulu

Michael Schumacher může již po příští velké ceně na maďarském Hungaroringu slavit svůj čtvrtý titul mistra světa.
VC Maďarska může rozhodnout o titulu
Ve formuli 1 nyní panuje nebývalý klid. Během právě probíhající třítýdenní letní přestávky je zakázáno veškeré testování, a tak si většina těch, kteří mají s formulí 1 co do činění, užívá v průběhu náročné sezóny zasloužený odpočinek.

Zájem příznivců tohoto sportu se tak soustředí na nadcházející grand prix Maďarska, kde může Michael Schumacher získat svůj čtvrtý titul světového šampióna. Jeho šance rozhodně nejsou malé. Schumacher sice poslední velkou cenu nedokončil, ale stejný osud postihl i jeho největšího rivala v boji o titul, Davida Coultharda, a pět závodů před koncem sezóny před ním vede o 37 bodů. V Maďarsku mu tak stačí získat o pouhé tři body více než Coulthard, aby mohl slavit svůj čtvrtý titul.

Matematické propočty rozdaly karty jasně: Schumacherovi stačí v Maďarsku zvítězit a Coulthard mu ani druhým místem cestu za titulem nezkříží. Stejný scénář bude následovat, pokud Schumacher dojede třetí a Coulthard hůře než pátý. V tom případě, ale nesmí vyhrát ani Rubens Barrichello, ani Ralf Schumacher. Třetí možností je, že Schumacher dojede čtvrtý a Coulthard nebude bodovat. V tomto případě by však Barrichello nesměl vyhrát a bratr Ralf dojet lépe než třetí.

Samotný Schumacher se o těchto krkolomných propočtech dozvěděl až od novinářů a zareagoval na ně s úsměvem: "Takhle to je? Obvykle jsem opravdu dobrý, když mám něco počítat z paměti, ale nedíval jsem se na to až do takových detailů."

Davidu Coulthardovi ze současné situace asi příliš do smíchu není, neboť jeho šance na získání titulu jsou naprosto minimální. Coulthardovi se po poněkud pesimistických prohlášeních před velkou cenou Německa opět vrátila bojovná nálada a myšlenek na získání titulu se rozhodně nemíní vzdát. "Od posledního závodu se nic nezměnilo kromě toho, že je zde méně bodů, které lze získat," řekl Brit. "Proč bych měl přijmout cokoli jinak, než jaká je skutečná situace, která je složitá. Může se stát mnoho věcí, toto je nepředvídatelný sport a musíte si udržovat čistou mysl od víkendu k víkendu."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky