VC Maďarska může rozhodnout o titulu

Michael Schumacher může již po příští velké ceně na maďarském Hungaroringu slavit svůj čtvrtý titul mistra světa.
VC Maďarska může rozhodnout o titulu
Ve formuli 1 nyní panuje nebývalý klid. Během právě probíhající třítýdenní letní přestávky je zakázáno veškeré testování, a tak si většina těch, kteří mají s formulí 1 co do činění, užívá v průběhu náročné sezóny zasloužený odpočinek.

Zájem příznivců tohoto sportu se tak soustředí na nadcházející grand prix Maďarska, kde může Michael Schumacher získat svůj čtvrtý titul světového šampióna. Jeho šance rozhodně nejsou malé. Schumacher sice poslední velkou cenu nedokončil, ale stejný osud postihl i jeho největšího rivala v boji o titul, Davida Coultharda, a pět závodů před koncem sezóny před ním vede o 37 bodů. V Maďarsku mu tak stačí získat o pouhé tři body více než Coulthard, aby mohl slavit svůj čtvrtý titul.

Matematické propočty rozdaly karty jasně: Schumacherovi stačí v Maďarsku zvítězit a Coulthard mu ani druhým místem cestu za titulem nezkříží. Stejný scénář bude následovat, pokud Schumacher dojede třetí a Coulthard hůře než pátý. V tom případě, ale nesmí vyhrát ani Rubens Barrichello, ani Ralf Schumacher. Třetí možností je, že Schumacher dojede čtvrtý a Coulthard nebude bodovat. V tomto případě by však Barrichello nesměl vyhrát a bratr Ralf dojet lépe než třetí.

Samotný Schumacher se o těchto krkolomných propočtech dozvěděl až od novinářů a zareagoval na ně s úsměvem: "Takhle to je? Obvykle jsem opravdu dobrý, když mám něco počítat z paměti, ale nedíval jsem se na to až do takových detailů."

Davidu Coulthardovi ze současné situace asi příliš do smíchu není, neboť jeho šance na získání titulu jsou naprosto minimální. Coulthardovi se po poněkud pesimistických prohlášeních před velkou cenou Německa opět vrátila bojovná nálada a myšlenek na získání titulu se rozhodně nemíní vzdát. "Od posledního závodu se nic nezměnilo kromě toho, že je zde méně bodů, které lze získat," řekl Brit. "Proč bych měl přijmout cokoli jinak, než jaká je skutečná situace, která je složitá. Může se stát mnoho věcí, toto je nepředvídatelný sport a musíte si udržovat čistou mysl od víkendu k víkendu."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků