VC Maďarska může rozhodnout o titulu

Michael Schumacher může již po příští velké ceně na maďarském Hungaroringu slavit svůj čtvrtý titul mistra světa.
VC Maďarska může rozhodnout o titulu
Ve formuli 1 nyní panuje nebývalý klid. Během právě probíhající třítýdenní letní přestávky je zakázáno veškeré testování, a tak si většina těch, kteří mají s formulí 1 co do činění, užívá v průběhu náročné sezóny zasloužený odpočinek.

Zájem příznivců tohoto sportu se tak soustředí na nadcházející grand prix Maďarska, kde může Michael Schumacher získat svůj čtvrtý titul světového šampióna. Jeho šance rozhodně nejsou malé. Schumacher sice poslední velkou cenu nedokončil, ale stejný osud postihl i jeho největšího rivala v boji o titul, Davida Coultharda, a pět závodů před koncem sezóny před ním vede o 37 bodů. V Maďarsku mu tak stačí získat o pouhé tři body více než Coulthard, aby mohl slavit svůj čtvrtý titul.

Matematické propočty rozdaly karty jasně: Schumacherovi stačí v Maďarsku zvítězit a Coulthard mu ani druhým místem cestu za titulem nezkříží. Stejný scénář bude následovat, pokud Schumacher dojede třetí a Coulthard hůře než pátý. V tom případě, ale nesmí vyhrát ani Rubens Barrichello, ani Ralf Schumacher. Třetí možností je, že Schumacher dojede čtvrtý a Coulthard nebude bodovat. V tomto případě by však Barrichello nesměl vyhrát a bratr Ralf dojet lépe než třetí.

Samotný Schumacher se o těchto krkolomných propočtech dozvěděl až od novinářů a zareagoval na ně s úsměvem: "Takhle to je? Obvykle jsem opravdu dobrý, když mám něco počítat z paměti, ale nedíval jsem se na to až do takových detailů."

Davidu Coulthardovi ze současné situace asi příliš do smíchu není, neboť jeho šance na získání titulu jsou naprosto minimální. Coulthardovi se po poněkud pesimistických prohlášeních před velkou cenou Německa opět vrátila bojovná nálada a myšlenek na získání titulu se rozhodně nemíní vzdát. "Od posledního závodu se nic nezměnilo kromě toho, že je zde méně bodů, které lze získat," řekl Brit. "Proč bych měl přijmout cokoli jinak, než jaká je skutečná situace, která je složitá. Může se stát mnoho věcí, toto je nepředvídatelný sport a musíte si udržovat čistou mysl od víkendu k víkendu."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků