Vauxhall VXR8: sedan s motorem z Corvette Z06

Dvorní tuner Holdenu, společnost HSV, představila nedávno koncept vozu s názvem HSV W427, což není nic jiného, než supervýkonný model VE Commodore s motorem z Corvette Z06. Jen pro připomenutí, tu pohání obří osmiválec o objemu rovných 7 litrů.

Podle nejnovějších informací nezůstanou spokojeni jen Australané, tenhle vůz se dostane do prodeje i v Anglii – jako Vauxhall VXR8. Jeho cena je odhadována na 55 tisíc Liber (1,75 mil. Kč), a to rozhodně není mnoho. A to možná ještě nevíte, že tenhle sedan má na zadních kolech výkon 570 koní (ano, bude silnější než sériový agregát v Corvette) a točivý moment vrcholí na hodnotě 640 Nm.

Díky skvělému výkonu je schopen Vauxhall dosáhnout stovku již za 4,5 sekundy, maximální rychlost bude omezena na klasických 250 km/h. Na voze nebudou chybět komponenty z uhlíkových vláken, výkonné šestipístkové brzdy, zadní samosvorný diferenciál, šestistupňová manuální převodovka nebo 20“ odlehčená kola.

Klepněte pro větší obrázek
HSW W427 Concept, podobný bude i Vauxhall VXR8

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků