Vath Mercedes CL65 AMG: funkční zásahy

Jen málo tunerů se dnes vyhýbá zbytečnostem. Vath je z těch, vše, čeho se dotknul, posunulo vlajkovou loď Mercedesu ještě výš.
Vath Mercedes CL65 AMG: funkční zásahy

Mercedes CL65 AMG patří k nejvýkonnějším a zároveň k nejdražším Mercedesům. Pro někoho ale ani 612 koní šestilitrového dvanáctiválce nemusí být dostatečných, a tak přichazejí ke slovu renomovaní tuneři. Jedním z takových je i německý úpravce Vath, který se podíval „céelku“ na zoubek.

A jak můžete vidět na fotografiích, původní tvář vozu se téměř vůbec nezměnila. Vath se zaměřil pouze na motor, podvozek a brzdy. Tak to má jednoduše být, proč měnit vzhled u tak vytříbeného vozu?

Jak jsem se již zmiňoval, úpravám se nevyhnul motor. Dvanáctiválec o objemu 6,0 l dopuje hned dvojice turbodmychadel, a tak není divu, že zásahem do řídící jednotky a propracováním výfukového systému se výkon vyšplhal ze 612 až na 718 koní. A to je již pěkná dávka, co říkáte?

Vath CL65 AMG se dočkal odstranění omezovače rychlosti, a tak se zvedla maximálka vozu z klasických 250 km/h na 340 km/h. Vyššímu výkonu musí dopovídat i brzdová soustava. Vath sáhnul po výkonných keramických brzdách, které dobře odolávají vysokému zatížení.

Tuner nenechal beze změn ani podvozek, který byl snížen. Sekundují mu dvacetipalcová černá odlehčená kola. Plusem vozu je také modifikovaný přední spoiler, který je vyroben z karbonu. Absence jakýchkoli spoilerů na zádi a vysoké rychlosti si vynutily integraci nového difuzoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vath Mercedes CL65 AMG

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků