Vath Mercedes CL65 AMG: funkční zásahy

Jen málo tunerů se dnes vyhýbá zbytečnostem. Vath je z těch, vše, čeho se dotknul, posunulo vlajkovou loď Mercedesu ještě výš.
Vath Mercedes CL65 AMG: funkční zásahy

Mercedes CL65 AMG patří k nejvýkonnějším a zároveň k nejdražším Mercedesům. Pro někoho ale ani 612 koní šestilitrového dvanáctiválce nemusí být dostatečných, a tak přichazejí ke slovu renomovaní tuneři. Jedním z takových je i německý úpravce Vath, který se podíval „céelku“ na zoubek.

A jak můžete vidět na fotografiích, původní tvář vozu se téměř vůbec nezměnila. Vath se zaměřil pouze na motor, podvozek a brzdy. Tak to má jednoduše být, proč měnit vzhled u tak vytříbeného vozu?

Jak jsem se již zmiňoval, úpravám se nevyhnul motor. Dvanáctiválec o objemu 6,0 l dopuje hned dvojice turbodmychadel, a tak není divu, že zásahem do řídící jednotky a propracováním výfukového systému se výkon vyšplhal ze 612 až na 718 koní. A to je již pěkná dávka, co říkáte?

Vath CL65 AMG se dočkal odstranění omezovače rychlosti, a tak se zvedla maximálka vozu z klasických 250 km/h na 340 km/h. Vyššímu výkonu musí dopovídat i brzdová soustava. Vath sáhnul po výkonných keramických brzdách, které dobře odolávají vysokému zatížení.

Tuner nenechal beze změn ani podvozek, který byl snížen. Sekundují mu dvacetipalcová černá odlehčená kola. Plusem vozu je také modifikovaný přední spoiler, který je vyroben z karbonu. Absence jakýchkoli spoilerů na zádi a vysoké rychlosti si vynutily integraci nového difuzoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vath Mercedes CL65 AMG

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků