Vansports oblékl Citana do šviháckého kabátu. Můžete si vybrat mezi silniční a outdoorovou verzí

Úpravce Vansports se soustředí na vylepšení užitkových vozů Mercedes-Benz. S novým Citanem tvoří zajímavé pakety pro odlišné preference.

Pick-upy už dávno nejsou pouze špinaví dříči, ale svého majitele už dokážou i vhodně reprezentovat. Stylové dodávky na trhu stále chybí, čehož využívá úpravce Vansports, který se věnuje úpravám užitkových vozů Mercedes-Benz. Nyní do nabídky zařadil i nový Citan a nezůstalo jen u jednoho paketu.

Podle preferencí si můžete vybrat zaměření svého Citanu. Aktuálně je dostupná sada orientovaná na silnice a lepší jízdní vlastnosti. Ta zahrnuje tužší podvozek, který Citan pošle o 30 mm blíže k silnici.  Díky 10mm podložkám má i širší postoj. Opticky vůz vylepší doplněk předního nárazníku z ABS plastu a nástavce prahů, jak tomu bylo u minulé generace. Nebude chybět ani pořádná koncovka výfuku. Přehlédnout nejde ani 19palcová kola s pneumatikami v rozměru 235/35 R19.

Ta obouvá také verze pro aktivní výlety mino zpevněné cesty se zvýšeným podvozkem. Outdoorového ducha umocňuje plastová ochrana lemů blatníků a nakládací hrany.

Paket je kompatibilní pro osobní i plechovou verzi Citanu. Vzhledem k tomu, že třída T je lépe vybavené provedení zaměřené na komfortní cestování, půjdou zřejmě doplňky od Vansports použít i pro ni.

Na interiéru úpravce pracuje, proto fotografie budu k dispozici až později. Prozradil, že se můžeme těšit na kožené čalounění, nové dekory, hliníkové pedály i speciální koberečky.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: Letošní Mercedes-AMG Akademie na vlastní kůži: Tohle by měl alespoň jednou zažít každý!

Témata článku: , , , , , , , , , , ,