VandenBrink: Ferrari 612 jako kombík

Nizozemská designová společnost VandenBrink nejnověji překvapila novým renderem, který zachycuje Ferrari 612 v karosářské úpravě Shooting Brake. Jedná se tedy o jakési sportovní dvoudveřové kombi, které by do světa tuningu přineslo něco hodně kontroverzního.

Šéf společnosti argumentoval tím, že autu jako je Ferrari chce vštěpit kousek praktičnosti a upraveným dvanáctiválcem zároveň zanechat sportovního ducha vozu. Ačkoliv se stal tento projekt terčem mnohé kritiky, je třeba uznat, že se jedná o zajímavý koncept vymykající se ideálům maranellské automobilky.  

Připomeňme jen, že tahle poměrně nová společnost se v ostatních měsících prezentovala upraveným Ferrari 599 GTO a Fiorano GT. Prodloužené Ferrari 612 bude možná dalším z jejích počinů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
VandenBrink 612 Shooting Brake

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků